ASUS VG258qr 165 Hz vs BenQ XL2430 144 Hz

Arkadaşlar iki monitör arasında kaldım.

1- Asus VG258QR 165 Hz
2-Benq XL2430 144 Hz

Bu iki monitöre dair deneyimi olan veya hâli hazırda kullanan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi ?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iki monitör arasında kaldım.

1- Asus VG258QR 165 Hz
2-Benq XL2430 144 Hz

Bu iki monitöre dair deneyimi olan veya hâli hazırda kullanan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi ?

Teşekkürler.
Merhaba,

Ben 27" kasasını kullanıyorum; Asus VG278QR. Harika bir monitör. GSYNC destekleyen monitörlerden. ben gayet memnunum.

Paylaşımınız için çok teşekkürler.Benim de aklımda Asus var zaten çoğunlukla Cs Go oynayacağım fakat Benq nun profesyonel oyuncular tarafından çok fazla tercih edilmesi beni biraz ortada bıraktı. [emoji28]

Memnunmusunuz film izlerken falan?

Ben şimdilik ilerde 2. Ekran olarak kullanacağım, asus vg24qr modelini aldım. Ama renklerin digital olduğu çok belli twitchde yayın bakarken insaların yüzleri hafif sarımsı, fakat konu oyuna gelince çok ilginç bu hissedilmiyor, hatta garip bir akıcılığı var VA panele göre; va panelde kullandım. Twitchdeki ve filmdeki sarımsı, kırmızımsı tonlama için; Benimki ama en kalitesiz TN olduğunu ve renk tonlaması sürekli game mode da olduğu için, bir kaç basit ayarla bu düzeltilebilir. TN forumda abarttıldığı kadar kötü değil sadece bakış açısı dik ve net olmalı açılı bakışlarda renk bozuluyor.
Evde IPS ekran televizyon var. Onun renkleri ile kıyaslandığımda attan indim eşeğe bindim oluyor orası ayrı 😂

Ben şimdilik ilerde 2. Ekran olarak kullanacağım, asus vg24qr modelini aldım. Ama renklerin digital olduğu çok belli twitchde yayın bakarken insaların yüzleri hafif sarımsı, fakat konu oyuna gelince çok ilginç bu hissedilmiyor, hatta garip bir akıcılığı var VA panele göre; va panelde kullandım. Twitchdeki ve filmdeki sarımsı, kırmızımsı tonlama için; Benimki ama en kalitesiz TN olduğunu ve renk tonlaması sürekli game mode da olduğu için, bir kaç basit ayarla bu düzeltilebilir. TN forumda abarttıldığı kadar kötü değil sadece bakış açısı dik ve net olmalı açılı bakışlarda renk bozuluyor.
Evde IPS ekran televizyon var. Onun renkleri ile kıyaslandığımda attan indim eşeğe bindim oluyor orası ayrı 😂
Asus hakkında da gözlemlerinizi öğrenebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı