ASUS VG258QR monitörde pikselleşme oluyor

SiyahLotus

Hectopat
Arkadaşlar, ASUS VG258QR 165Hz 0.5ms monitör'e sahibim fakat oyun oynarken olsun sayfaları aşağı kaydırırken olsun monitörde ki pikseller çok belirgin oluyor, Odaklanmasan bile fark edebiliyorsun bu normal mi? Mesela Valorant oynarken dikkatli bakılırsa ekranı çevirince kare kare pikselleri görebiliyorum. Bu monitörün kronik sorunu mu yoksa bendeki sorunlu model mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Trace Free 60 da hocam. Bu sorun monitör ayarlarıyla düzelecek gibi değil sanki, ASUS'a göndersem uğraştıracaklar 20 gün, sonra üründe bir şey yok deyip geri gönderecekler.

Aynen hocam maalesef indirimde 3000TL olmuştu.

Şu an iade edip Dell mi alsam diye kafam karıştı, 700 - 800TL fiyat farkı değer mi acaba?

Düşük bütçe ASUS monitörlerin çoğunda bu sorun var. Bende de bir tane var siyahlar çok kaliteli değil. Üstüne gidip TN panel almışsınız. Ayağına sıkmışsın. 👍

IPS panel daha iyi bir tercih olur. Önerilen Dell'i epey alan oldu. Sorabilirsin onlara siyahlar ne durumda diye.

Düşük bütçe ASUS monitörlerin çoğunda bu sorun var. Bende de bir tane var siyahlar çok kaliteli değil. Üstüne gidip TN panel almışsınız. Ayağına sıkmışsın. 👍

IPS panel daha iyi bir tercih olur. Önerilen Dell'i epey alan oldu. Sorabilirsin onlara siyahlar ne durumda diye.

Dell'de bir kullanıcı ghosting hakkında konu açmış, sadece bir kişinin monitör hakkında böyle bir konu açtığını gördüm inceler misiniz rica etsem. Yardım - Dell G2422HS Ghosting Sorunu

Dell'de bir kullanıcı ghosting hakkında konu açmış, sadece bir kişinin monitör hakkında böyle bir konu açtığını gördüm inceler misiniz rica etsem. Yardım - Dell G2422HS Ghosting Sorunu

Konuyu gördüm ve ghosting var diyen arkadaş bence yanılıyor. Koyduğu resimlere ve videoya defalarca baktım ve ghosting sıfır. Ghostingin ne olduğundan haberi yok bence.

Hocam merak ettim de ASUS'da 1ms GtG Dell'de aralarında ki fark anlaşılır mı? @Saint Lucia

Hayır dostum anlayamazsın. MS olayını normal bir kullanıcının anlaması imkansız. Mili saniyeden bahsediyoruz. Bunun için yazılım kullanılıyorken nasıl bir insan 1 ms ya da 4 ms yi algılayabilsin. Çok yüksek ms değerleri gecikmeye sebep olduğu için anlıyorsun o değerler de zaten oyun içinde görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı