ASUS VG258QR monitörde pikselleşme oluyor

Hayır dostum anlayamazsın. MS olayını normal bir kullanıcının anlaması imkansız. Mili saniyeden bahsediyoruz. Bunun için yazılım kullanılıyorken nasıl bir insan 1 ms ya da 4 ms yi algılayabilsin. Çok yüksek ms değerleri gecikmeye sebep olduğu için anlıyorsun o değerler de zaten oyun içinde görünmüyor.
Anladım hocam Peki Dell G2422HS monitörde color bleeding gibi bir problem varmı? Bilginiz varmı bu konuyla ilgili.

Anladım hocam Peki Dell G2422HS monitörde color bleeding gibi bir problem var mı? Bilginiz var mı bu konuyla ilgili.

O kadar Dell alan oldu hiçbirinde "coler bleeding" rastlayan olmadı. Kronik bir sorun olmuş olsaydı bilirdik. Sana denk gelirse o senin şansızlığın.

Hocam ben size bir şey soracaktım konu kirletmemek açısından buradan sorayım dedim. Dell G2422HS’de G-SYNC uyumluluğu varmış bildiğim kadarıyla. Biz bu ayarı monitör üzerinden mi açıyoruz yoksa masaüstünden mi?

Hocam ben size bir şey soracaktım konu kirletmemek açısından buradan sorayım dedim. Dell G2422HS'de G-Sync uyumluluğu varmış bildiğim kadarıyla. Biz bu ayarı monitör üzerinden mi açıyoruz yoksa masaüstünden mi?

NVIDIA Denetim Masası'ndan açıyorsun. GPU üzerinden alıyorsun desteği. Direkt G-Sync destekli monitörler pahalı.

NVIDIA Denetim Masası'ndan açıyorsun. GPU üzerinden alıyorsun desteği. Direkt G-Sync destekli monitörler pahalı.

Anladım hocam teşekkürler.

Hocam 258QR'de OSD menüsü üzerinden Adaptive Sync'i aktif edince G-Sync otomatik açılıyordu. Bunun ile Dell arasında bir fark var mı peki. Sadece menüden açıp kapatma dışında vs. mesela direkt olarak G-Sync'li monitörlerde G-Sync açınca gecikme değerinin artmaması filan. Yoksa tek farkı masaüstünden açmak mı @Saint Lucia

Son düzenleme:
Hocam 258QR'de OSD menüsü üzerinden Adaptive Sync'i aktif edince G-Sync otomatik açılıyordu. Bunun ile Dell arasında bir fark var mı peki. Sadece menüden açıp kapatma dışında vs. mesela direkt olarak G-Sync'li monitörlerde G-Sync açınca gecikme değerinin artmaması filan. Yoksa tek farkı masaüstünden açmak mı?

Aralarında fark yok. Aynı mantık aynı sistem. Direkt olarak G-Sync bulunan monitörler çok daha iyi. O konu için bizzat denemen lazım. Aradaki farkı anlamanın başka yolu yok. Şimdi sana ne yazsam havada kalır.

Aralarında fark yok. Aynı mantık aynı sistem. Direkt olarak G-Sync bulunan monitörler çok daha iyi. O konu için bizzat denemen lazım. Aradaki farkı anlamanın başka yolu yok. Şimdi sana ne yazsam havada kalır.
Anladım hocam o zaman 258QR’de de Direkt G-SYNC Desteği yoktu yani sadece G-SYNC uyumlu anladığım kadarıyla. O modeli de iade ettim , para iadesinin yatmasını bekliyorum Dell G2422HS alacağım da ondan bu kadar soruyorum kusura bakmayın.

Anladım hocam o zaman 258QR'de de Direkt G-Sync Desteği yoktu yani sadece G-Sync uyumlu anladığım kadarıyla. O modeli de iade ettim, para iadesinin yatmasını bekliyorum Dell G2422HS alacağım da ondan bu kadar soruyorum kusura bakmayın.

Estağfurullah. Hassas bir konu farkındayım. Dell'i anlatmama gerek yok. Ölü piksel denk gelenlerin konularını falan hep okuyorum. Dell ve yetkili satıcıları epey ilgili. Sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı