ASUS VG258QR pikselleşmeler

Berke1967

Kilopat
Daha fazla  
ASUS 24, 5" VG258QR 0.5ms 165Hz model monitöre sahibim renk geçişlerinde pikselleşme sorunu oluyor. TN panel olduğundan mı bilemiyorum.

A89BB3F0-6905-4308-A65A-EC9136B34AF6.jpeg

Resimde arka plandaki mavilik bölgeden berki anlaşılır renk geçişleri çok belirgin. Hepsiburada'dan almıştım 14 günlük süreçde geçti iade veremiyorum ne yapmam gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör ayarlarından trace Free'yi düşür hocam, görüntü modları mevcut olması lazım ayarlarda onları değiştirmeyi dene FPS Modu vs. Düzelmezse DisplayPort kablosu ile alakalı durum olabilir. ASUS'un DisplayPort kabloları dandik diye biliyorum.

Monitör ayarlarından trace Free'yi düşür hocam, görüntü modları mevcut olması lazım ayarlarda onları değiştirmeyi dene FPS Modu vs. Düzelmezse DisplayPort kablosu ile alakalı durum olabilir. ASUS'un DisplayPort kabloları dandik diye biliyorum.
O ayarları hepsiniyle oynadım kaliteyi düşürdüm azalır gibi oluyor ama bu seferde görüntü baya bozuluyor kablo değişimi denemedim faka hdmı kablosuyla görüntü alıp denedim oda aynı sıkıntı yaşattı

Azalma var fakat yine devam ediyor sorun acaba TN panellerin renk sklası az olduğundan geçiş renklerini veremiyor mu ya da AMD'nin netlik ayarlarımı buna sebep oluyor RX6600 kullanıyorum.

Zannetmiyorum, eski monitörünüzün boyutu küçük müydü? Belki bu monitörün boyutu ve baktığınız mesafeyle alakalı olabilir. Sonuçta 25inç bir monitör ve tam sınır diyebiliriz büyük olduğu için yakından bakıyorsanız piksel geçişleri gözünüze çarpıyor olabilir. Ama yine de bir ihtimal DisplayPort kablosuyla da alakalı olabilir monitör kullanan arkadaşınızın veya yakın çevrenizden bir kişiden DisplayPort kablosunu ödünç alıp deneyebilirsiniz.

Zannetmiyorum, eski monitörünüzün boyutu küçük müydü? Belki bu monitörün boyutu ve baktığınız mesafeyle alakalı olabilir. Sonuçta 25inç bir monitör ve tam sınır diyebiliriz büyük olduğu için yakından bakıyorsanız piksel geçişleri gözünüze çarpıyor olabilir. Ama yine de bir ihtimal DisplayPort kablosuyla da alakalı olabilir monitör kullanan arkadaşınızın veya yakın çevrenizden bir kişiden DisplayPort kablosunu ödünç alıp deneyebilirsiniz.
Önceden curved asus 165 hz va panel bir monitör almıştım ondada çok ghosting vardı ama bu sıkıntı yoktu
İadesiyle aldım bunu sıkıntı olup olmadığını algılıyamıyorum yıllarca kötü monitör kullandıktan sonra

Önceden Curved ASUS 165 Hz VA panel bir monitör almıştım onda da çok ghosting vardı ama bu sıkıntı yoktu.
İadesiyle aldım bunu sıkıntı olup olmadığını algılıyamıyorum yıllarca kötü monitör kullandıktan sonra.

İnternette ki yorumlarda kimse bu sorundan bahsetmemiş acaba size gelen sorunlu bir model mi? Mesela Valorant'ta kafayı çevirirken renk geçişinde kare kare pikseller oluyor mu? Yoksa oyun oynarken fark edilmiyor mu?

Geri
Yukarı