ASUS VG259Q ELMB-Adaptive Sync ve OverDrive ayarları nasıl olmalı?

codWarzone

Hectopat
Merhaba,
VG259QM monitör sahibiyim. Monitörde birçok özellik bulunmakta. Bu özelliklerin ne işe yaradığı hakkında uzunca bir araştırma yaptım fakat tam olarak bir sonuca varamadım. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ben FPS ve rekabetçi oyunlar oynuyorum. O yüzden yüksek Hz değerinde en az tepkime süresi/input lag/ms değerlerinde oynamak istiyorum.

Özelliklerde; ELMB, Adaptive Sync ve OverDrive seçenekleri var. Eski sürümlerde ELMB ve Adaptive Sync aynı anda açılamıyordu. Şu an aynı anda açabiliyoruz. Benim sorum şu ki OverDrive mı açık olmalı yoksa ELMB mi ya da ELMB Adaptive Sync mi? Eğer OverDrive açık olacaksa değeri kaç olmalı? Bu arada ASUS ROG STRIX Scar Edition 2 GL703GS GTX 1070 laptopumu monitöre mDP to DP kablosu ile bağlıyorum. 280Hz alıyorum, herhangi bir sorun yok. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ELMB kapalı,
Overdrive ayarı için bir garanti verilemez, UFO testinde ayrı ayrı her modu deneyin,
Adaptive Sync ayarı da kapalı olmalı

Ufo testi nasıl yapılır hocam bilgim yok kusura bakma. Yani en iyi ayarı nasıl bulabilirim?
Bu testteki ırkların yakından çekilmiş fotoğrafını koymanız yeterli.

Geri
Yukarı