ASUS VG259qm görüntü ayarları mevcut değil

F0tt1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yaklaşık 1 hafta önce ASUS VG259qm monitör satın aldım. Kullanmaya başlandığım andan itibaren Windows'un görüntü ayarlarının ekran çözünürlüğü içindeki görüntü listelerinde çoğu görüntü ayarı mevcut değil. Başka bir PC taktığımda ise bunlar mevcut oluyor. Ekran kartı driverını ( önerilen, beta ) silip yüklememe rağmen çözüm bulamadım. Aygıt yöneticisinden ASUS'un kendi sürücüsünüde güncelledim. Sistemim da-sıstem4'tur. Sadece anakartı özelleştirip ( MSI B450M-A PRO Max ) satın almıştım. Diğer hiçbir parçayı değiştirmedim. Özelikle ekran kartını aşağıda belirtiyorum. Çözümlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran kartım: Sapphire Radeon RX 5500 XT Pulse OC 8 GB GDDR6 128 Bit.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    12,5 KB · Görüntüleme: 46
@Berkay Davas monitöru başka PC denediğimde diğer çıkmayan bütün çözünürlükler çıkıyor, bunda çıkmaması garip değil mi?
Diğer PC'de görüntü sürücüsü kurulu mu? Desteklenen çözünürlükler porttan porta da değişebilir.

Denedigim PC işin komik yanı APU bir sistem, ekran kartı dahi yok. HDMI girişine bagladıgımda tüm çözünürlükler geliyor. Kendi bilgisayarımda hem HDMI hem de DisplayPort ile denememe ragmen çözünürlükler gözükmüyor. Çogu yöntemi denedim, sürücüleri güncelledim ama bir çözüm olmadı. Belki bir ihtimal burada biri bir çözüm yolu sunar diye ümit ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı