ASUS VG259QM GTX 960 ile uyumlu mu?

tmega

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar başlıkta da belirttiğim gibi sorum açık evet çok absürt bir durum üstelik Ryzen 7 5800X işlemci aldım daha dün taktım ancak çok uzun zamandır CS:GO ve Valorant oynuyorum. sadece ekran kartı değiştirme gereği duymadım şu an istesem de piyasadan dolayı değiştiremiyorum zaten. Valorant'ta en düşük 350 FPS aldığım için monitörün sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak merak ettiğim bağlantı konusunda DPI HDMI falan ekran kartının 280Hz desteklememe gibi bir durumu var mıdır? Ekran kartım MSI GTX 960 bugün 280Hz almaya gideceğim bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak emin olmak ve size sormak istedim. Teşekkür ederim yorumlarınız için alacağım monitör de ASUS VG259QM teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam biraz araştırdım ancak çok net bi açıklama bulamadım g-sync hakkında ya da ben tam anlayamadım basit bir şekilde anlatabilir misiniz rica etsem? Bir de dediğim gibi sadece valorant oynuyorum diğer hiçbir oyunla alakam yok minimum 350 fps alıyorum fps konusunda sıkıntı yok yani g-sync fark yaratır mı? Teşekkür ederim.

Bu kart ve monitör ile maksimum HDMI 2.0, Display Port olarak da 1.2 kullanmanız gerekiyor. Bu yüzden HDMI kullanarak 1080p 240Hz, Display Port kullanarak 1080p 280Hz alabilirsiniz. Kısacası Display Port kullanırsanız destekler.

Hocam biraz araştırdım ancak çok net bir açıklama bulamadım G-Sync hakkında ya da ben tam anlayamadım basit bir şekilde anlatabilir misiniz rica etsem? Bir de dediğim gibi sadece Valorant oynuyorum diğer hiçbir oyunla alakam yok minimum 350 FPS alıyorum FPS konusunda sıkıntı yok yani G-Sync fark yaratır mı? Teşekkür ederim.
O kadar yüksek FPS aldığını oyunlarda çok bir önemi yok aslında. Bu özellik FPS'in monitörün yenileme hızının altına düştüğünde önemi var. Yani yüksek FPS aldığınız oyunlarda gerekli değil. Zaten ileride RTX 2000 veya 3000 serisi alırsanız sıkıntısız G-SYNC açabilirsiniz.

O kadar yüksek FPS aldığını oyunlarda çok bir önemi yok aslında. Bu özellik FPS'in monitörün yenileme hızının altına düştüğünde önemi var. Yani yüksek FPS aldığınız oyunlarda gerekli değil. Zaten ileride RTX 2000 veya 3000 serisi alırsanız sıkıntısız G-SYNC açabilirsiniz.
Yırtılmaların da önüne geçiyor. Üstelik gecikme yaratmadan. Ayrıca GTX 1000 serisi de destek veriyor.

Yırtılmaların da önüne geçiyor. Üstelik gecikme yaratmadan. Ayrıca GTX 1000 serisi de destek veriyor.
Ben farklı bir şey demedim ki. En az 1000 serisine destek verdiğini bir üst mesajımda belirttiğim için tekrar belirtme gereği duymadım. Ayrıca 5800X aldığına göre GTX 960'ı idarelik kullanıyor sanırım.

Teşekkür ederim yorumlarınız için taktım şuan bi sıkıntı olmadı kullanabiliyorum ancak önerebileceğiniz ayar var mı parlalık contrast ve renk için?

Ben farklı bir şey demedim ki. En az 1000 serisine destek verdiğini bir üst mesajımda belirttiğim için tekrar belirtme gereği duymadım. Ayrıca 5800X aldığına göre GTX 960'ı idarelik kullanıyor sanırım.

O kadar yüksek FPS aldığını oyunlarda çok bir önemi yok aslında. Bu özellik FPS'in monitörün yenileme hızının altına düştüğünde önemi var. Yani yüksek FPS aldığınız oyunlarda gerekli değil.
Ben inandım.

Geri
Yukarı