ASUS VG259QM kutusundan çıkan HDMI kablo ile 240 Hz alınır mı?

onuraydin00

Kilopat
Arkadaşlar bir sorum olacak; ASUS VG259QM monitör kullanıyorum ve HDMI ile bağlantı yaptım. Görüntü ayarlarından 240 Hz seçtim. Şimdi benim ekranım oyunlarda falan 240 Hz olarak mı algılanacak? Bazı forumlarda ve konularda HDMI maksimum 144 Hz destekliyor diye yazıyor. Bu yüzden kafam karıştı. Bu konuda yardımcı olacak arkadaş var mı?

Google'a ufo test yazın orada alabildiğiniz Hz değeri kaçsa o Hz'de kullanıyorsunuzdur.
Her HDMI sürümü aynı değildir bazılarında alınabiliyor.
240 Hz alabiliyorum, sorun yok öyleyse dimi? Dün DP ile bu testi yaptım 240 seçili olmasına rağmen DP portta 240 değil de 144 gösteriyordu. Bu durumda HDMI kullanmak daha mantıklı olmalı. Şuan sadece 280 Hz' e OC yapamıyorum. Gerek de yok zaten.
HDMI 2.0 ise alabilirsiniz.
Kutusundaki kablo, üzerinde kaç olduğu yazmıyor ama bir arkadaşın dediği gibi ufo test yaptım 240 alabiliyorum.

240 Hz alabiliyorum, sorun yok öyleyse dimi? Dün DP ile bu testi yaptım 240 seçili olmasına rağmen DP portta 240 değil de 144 gösteriyordu. Bu durumda HDMI kullanmak daha mantıklı olmalı. Şuan sadece 280 Hz' e OC yapamıyorum. Gerek de yok zaten.

Kutusundaki kablo, üzerinde kaç olduğu yazmıyor ama bir arkadaşın dediği gibi ufo test yaptım 240 alabiliyorum.
Nvidia ekran kartınız varsa Nvidia denetim masasından da değiştirilebiliyor diye biliyorum bir bakın isterseniz.

Bu monitörü ben de kullanıyorum 280Hz alabiliyor muyuz emin değilim. Bir de PUBG gibi FPS oyunlarında gecikmeyi azaltmak için ne yapmak lazım. Yarış modunda kullanıyorum. En az gecikme orada. ELMB kapalı kullanıyordum. OverDrive 40-60 arası kullandım. Sonra ELMB açtım. Adaptive -Sync kapalı. Sizce nasıl kullanılmalı? Ayrıca içinden çıkan Display Port kablosu yeterli mi?

Bu monitörü ben de kullanıyorum 280Hz alabiliyor muyuz emin değilim. Bir de PUBG gibi FPS oyunlarında gecikmeyi azaltmak için ne yapmak lazım. Yarış modunda kullanıyorum. En az gecikme orada. ELMB kapalı kullanıyordum. OverDrive 40-60 arası kullandım. Sonra ELMB açtım. Adaptive -Sync kapalı. Sizce nasıl kullanılmalı? Ayrıca içinden çıkan Display Port kablosu yeterli mi?
Asus desteğe bu konularda çok soru sordum, sağolsunlar her sorumu cevapladılar. 280 Hz tamamen alabiliyorsunuz. Desteğe sorduğum soruların biri 1 Ms her zaman aktif mi değil mi diye sordum, yani Adaptive-Sync açık kapalı fark etmeksizin her daim 1 Ms gecikme oluyor dediler. Yani bana kesinlikle yarış modu, manzara modu, film modu gibi modları gecikmeyi azaltmak için kullanın gibisinden demediler. DP kablo iş görüyor ama benim monitörde bir sıkıntı var; mesela arkasındaki açma-kapama düğmesinden monitörü kapatıyorum ve aygıt çıkarma sesi çıkıyor. Sanki ekran kartından kabloyu çıkartmış gibi oluyor, ekran hiç takılı değilmiş gibi. Sizde de öyle bir sorun var mı? Ekranı kapattığınızda ses geliyor mu?

Hocam öncelikle yarış modunu dediğim gibi bir araştırın. Onun dışında ben laptop a harici ekran olarak takıyordum. Minidisplayport to Display Port kablosu ile bağlanıyordum. Haftaya sistemim gelecek. Masaüstünde deneyimledikten sonra tekrar yazarım.

Geri
Yukarı