ASUS VG259qm monitör ölü piksel

Anladım hocam çok sağ ol ilgilendiğin için. Yani arkadaşınkini değiştirdiklerine göre ilerde artma olursa garanti kapsamında muhtemelen değişim yaparlar değil mi
Ölü pixel artacağını sanmıyorum. Çünkü orada ki LED ölmüştür. Sanırım mantık yürütünce diğer LED bölgeleri ile bağımsız bu. Fakat ben yaşadığım sorunu o zamanlarda araştırdığım zaman sıkışmış pixel'in panelinde ölü pixele göre daha genel sorunlu olduğunu bulgulamıştım. Nitekim başımdan geçen saçma sapan olayda bunu teyit etti. 1 tane sıkışmış pixel varken, kargoyu teslim alıp test yapan arkadaşımda 9 taneye dönüştü. Yani çoğaldı panel üzerinde pixeller. Senin 1 pixel ölü o da fabrikasyon çıkışı işte. Yine de net bilgiyi ASUS yetkili servisi arayarak öğrenebilirsin. Genel merkez ASUS yetkili servis çok anlayışlı :) Yardımcı olacaklardır fikir, bilgi konusunda...

Ölü pixel artacağını sanmıyorum. Çünkü orada ki LED ölmüştür. Sanırım mantık yürütünce diğer LED bölgeleri ile bağımsız bu. Fakat ben yaşadığım sorunu o zamanlarda araştırdığım zaman sıkışmış pixel'in panelinde ölü pixele göre daha genel sorunlu olduğunu bulgulamıştım. Nitekim başımdan geçen saçma sapan olayda bunu teyit etti. 1 tane sıkışmış pixel varken, kargoyu teslim alıp test yapan arkadaşımda 9 taneye dönüştü. Yani çoğaldı panel üzerinde pixeller. Senin 1 pixel ölü o da fabrikasyon çıkışı işte. Yine de net bilgiyi ASUS yetkili servisi arayarak öğrenebilirsin. Genel merkez ASUS yetkili servis çok anlayışlı :) Yardımcı olacaklardır fikir, bilgi konusunda...
Tamamdır hocam tekrardan çok sağ olun

Bir tane ölü pixel için değişim yapacaklarını sanmıyorum. Ki satıcı firma İtopya ise eğer, şansın bu konuda bayağı düşük. Normal şartlar altında ASUS için en az 3 ve daha fazlası için garanti kapsamına giriyor. Bu arada ölü pixel olduğuna emin misiniz ? Sıkışmış pixelde olabilir. Test sırasında bu sorunlu pixel hep siyah mı ? Yoksa arka plana gör

Bir tane ölü pixel için değişim yapacaklarını sanmıyorum. Ki satıcı firma İtopya ise eğer, şansın bu konuda bayağı düşük. Normal şartlar altında ASUS için en az 3 ve daha fazlası için garanti kapsamına giriyor. Bu arada ölü pixel olduğuna emin misiniz ? Sıkışmış pixelde olabilir. Test sırasında bu sorunlu pixel hep siyah mı ? Yoksa arka plana göre farklı bir renk mi ?
Merhaba görsellerdeki ölüpiksel mi sanki ekranla panel arasında kalmış toz gibi duruyor. Bunun bir zararı olur mu?

Dosya Ekleri

• 20221213_180003.jpg
    20221213_180003.jpg
    208,8 KB · Görüntüleme: 61
  • 20221213_180031.jpg
    20221213_180031.jpg
    101,9 KB · Görüntüleme: 55
Merhaba görsellerdeki ölüpiksel mi sanki ekranla panel arasında kalmış toz gibi duruyor. Bunun bir zararı olur mu?
Ölü pixel olsaydı pixel ışığı yanmazdı. Yani siyah olurdu tüm renk testlerinde, siyah test ekranında da görünmezdi, çünkü siyah :D Bu bahsettiğin şey sıkışmış pixel olabilir, ya da senin dediğin gibi başka bir şeyde olabilir.

Arkadaşlar İtopya'dan ASUS monitör aldım (VG259qm) piksel testi yaptığımda 1 tane ölü piksel çıktı. Bilgisayarı toplama yaptığım için 17 gün sonra kullandım monitörü. Garanti kapsamında değiştirirler değil mi?
İtopya'dan mı yapayım yoksa direkt ASUS ile mi iletişime geçeyim?
Merhaba hocam aynı monitör, aynı yerden satın alım. Herhangi bir aksiyon aldınız mı ?

Geri
Yukarı