ASUS VG259QM monitörde ölü piksel var

RRaidyn

Hectopat
ASUS VG259QM monitörümü geçen yıl İtopya'dan satın aldım. Herhangi bir sorunu yoktu, geçen gün ekranda bir anda dört adet ölü pixel belirdi. Bir tanesi Crosshair (ekranın ortalarında) diğerileri de yukarıda. Çok sinir bozucu gözüküyorlar. ASUS RMA başvurusu yaptım, anında direkt olarak UPS Kargo ile evden alma talebi oluşturdular. Gün içerisinde UPS Kargo geldi ve monitörü aldı. Her şey hızlı geliştiği için araştırma şansım olmadı, monitör gittikten sonra araştırdım ve biraz tedirgin oldum yalan yok.

İstanbul ASUS yetkili servisi olan SMS Infocomm'un Google yorumları felaket. Çok kötü puanlama, birçok şikayet mevcut. Artık maalesef satın aldığımız bir ürünün yerini doldurmak zor oluyor. O yüzden bu yorumları gördükten sonra monitörün başına daha kötü bir şey gelebileceği korkusu sardı beni.

Daha önceden buradan servis desteği alan oldu mu veya benim gibi monitöründe ölü pixel olup servise gönderenler sonuca ulaşabildi mi? Cevaplarınızı merakla bekliyorum, teşekkürler.

Not: Bahsettiğim yetkili servisin Google yorumlar bölümü linki:

ASUS VG259QM monitörümü geçen yıl İtopya'dan satın aldım. Herhangi bir sorunu yoktu, geçen gün ekranda bir anda dört adet ölü pixel belirdi. Bir tanesi Crosshair (ekranın ortalarında) diğerileri de yukarıda. Çok sinir bozucu gözüküyorlar. ASUS RMA başvurusu yaptım, anında direkt olarak UPS Kargo ile evden alma talebi oluşturdular. Gün içerisinde UPS Kargo geldi ve monitörü aldı. Her şey hızlı geliştiği için araştırma şansım olmadı, monitör gittikten sonra araştırdım ve biraz tedirgin oldum yalan yok.

İstanbul ASUS yetkili servisi olan SMS ınfocomm'un Google yorumları felaket. Çok kötü puanlama, birçok şikayet mevcut. Artık maalesef satın aldığımız bir ürünün yerini doldurmak zor oluyor. O yüzden bu yorumları gördükten sonra monitörün başına daha kötü bir şey gelebileceği korkusu sardı beni.

Daha önceden buradan servis desteği alan oldu mu veya benim gibi monitöründe ölü pixel olup servise gönderenler sonuca ulaşabildi mi? Cevaplarınızı merakla bekliyorum, teşekkürler.

Not: Bahsettiğim yetkili servisin Google yorumlar bölümü linki:

MSI için servispointtede aynı şey vat kötü şikayet ben ekran kartı ve anakart gönderdim sorunu çöxüp geri gönderdiler ve sorun çıkmadı sizde gönderin bir şey olmaz zaten servis bozarsa yenisini gönderir ya da ücret iadesi yapılur fatura tutarınca.

MSI için servispointtede aynı şey vat kötü şikayet ben ekran kartı ve anakart gönderdim sorunu çöxüp geri gönderdiler ve sorun çıkmadı sizde gönderin bir şey olmaz zaten servis bozarsa yenisini gönderir ya da ücret iadesi yapılur fatura tutarınca.

Fatura tutarınca ücret iadesi şu an yaşadığımız Türkiye de çok saçma maalesef. Satın aldığım zaman ki fiyatı 3400 TL olan monitör, şu an da 6-7k arasında.

03.02.2022 Güncelleme: Kargo takip bölümünde monitörün pazartesi günü servise ulaşacağı yazıyor. Muhtemelen bir hafta sonra sonuç belli olacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı