ASUS VG259QM Ölü Piksel Zamanla Düzelir Mi?

AlphaaaOmega

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bu gün Hepsiburada'dan aldığım monitörüm elime ulaştı. Yaptığım piksel testinde 1 tane ölü piksel fark ettim sol üstte. Garanti kitapçığnda 5 tane ölü piksel altını garanti kapsamına girmiyor diyor. Zamanla düzelir mi yoksa daha kötüye mi gider, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü Piksel gitmez,kalıcı bir şey.Aynı monitörü kullanıyorum ve 2 tane de bende çıktı.Ayrıca aldığımdan beri çok ama çok fazla kenar yumuşatma sorunu yaşıyorum.

Garantiyi boş ver iade et geri aynısından al.

İade edebiliyorsanız iade edin, fakat direk iade alacaklarını sanmam. Servise göndermenizi isteyeceklerdir onlarda 1 adet ölü piksel için iade veya değişim yapar mı derseniz bu da soru işareti.

Tüketici haklarına başvurabilirsin. 5 ölü piksel kuralı ne? Dalga mı geçiyorlar anlamadım.

Tüketici haklarına başvurabilirsin. 5 ölü piksel kuralı ne? Dalga mı geçiyorlar anlamadım.
Ben aradım aldıktan 2 gün sonra yarım saat sıra bekledim,adam açtı sesi böyle umursamaz gibi dedi bizim elimizde değil asus ile konuşmanız lazım filan kargo yüzündendir dediler.

Merhaba bu gün Hepsiburada'dan aldığım monitörüm elime ulaştı. Yaptığım piksel testinde 1 tane ölü piksel fark ettim sol üstte. Garanti kitapçığnda 5 tane ölü piksel altını garanti kapsamına girmiyor diyor. Zamanla düzelir mi yoksa daha kötüye mi gider, ne yapmalıyım?
Bir de kardeşim bir şey soracağım,bu monitörde Gamevisual modları arasında değişim yaparken ekran kapanıp açılıyor mu?Örnek vereyim,yarış modundasın fps moduna geçmek için tıkladın düğmeye ekran kapanıyor 3 saniye sonra açılıyor.Sende de mi böyle?

Bir de kardeşim bir şey soracağım,bu monitörde Gamevisual modları arasında değişim yaparken ekran kapanıp açılıyor mu?Örnek vereyim,yarış modundasın fps moduna geçmek için tıkladın düğmeye ekran kapanıyor 3 saniye sonra açılıyor.Sende de mi böyle?
Az önce test ettim modların arasında geçiş yaparken bende de ilk kapanıyor sonra yeni profile geçiyor.

Ölü pikselin yakından fotoğraflarını da çektim merak eden varsa diye.

Dosya Ekleri

• Ekran_test_beyaz.jpg
    Ekran_test_beyaz.jpg
    110,5 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran_test_kırmızı.jpg
    Ekran_test_kırmızı.jpg
    223 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran_test_mavi.jpg
    Ekran_test_mavi.jpg
    219,9 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran_test_yeşil.jpg
    Ekran_test_yeşil.jpg