ASUS VG259QM siyah ekran oluyor ve Hz değişiyor

Sorun HDMI kablosu ile tekrarlanmazsa bile tabii ki iade etmelisiniz. Bunu söylememdeki amaç her ne kadar iade talebiyle göndersenizde ürün bir servis sürecinden geçecektir. Ürünü servise verdiğinizde sorun bildirirken "Farklı portlarla ve kablolarla denedim, sorun var." dersiniz. HDMI ile maksimum 240 Hz alabiliyorsanız DP ile de Hz'yi 240'a düşürüp bir karşılaştırma yapın derim.
HDMI ile açıldıktan sonra 10 dakika kadar öylece kayıt aldım, hiçbir anlık kapanma olmadı. Sistemi kapatmadan DP kabloyu tekrar taktım ve bu defa O.C. açmadım, 240 Hz olarak ayarladım ve kapattım. Yaklaşık 15-20 dakika sonra tekrar açtım ve yine ilk 5 dakika içerisinde aynı şeyi yaşattı. Sorun burada DP portunda veya yazılımında mı artık bilmiyorum, sorun DP kaynaklı ondan eminiz.

Merhaba hortlattım ama kusura bakmayın ben bunu TUF Gaming VG279qm modeli var ve bu problemden muzdaribim daha önce ürün içindeki bord ve panel değişti ama bu problemden dolayı değildi o farklı bir sebepden anlık ekran siyaha düşüp geri geliyordu onu çözdüler ama son zaman da Warzone oynarken Alt Tab yaptığımda direk defult olarak 144Hz'ye alıyor siz nasıl hallediniz sorununuzu ben pazartesi ASUS teknik servisi ile görüşeceğim ama siz de belki bir bilginiz vardır diye yazıyorum. @DIABLO36

Merhaba hortlattım ama kusura bakmayın ben bunu TUF Gaming VG279qm modeli var ve bu problemden muzdaribim daha önce ürün içindeki bord ve panel değişti ama bu problemden dolayı değildi o farklı bir sebepden anlık ekran siyaha düşüp geri geliyordu onu çözdüler ama son zaman da Warzone oynarken Alt Tab yaptığımda direk defult olarak 144Hz'ye alıyor siz nasıl hallediniz sorununuzu ben pazartesi ASUS teknik servisi ile görüşeceğim ama siz de belki bir bilginiz vardır diye yazıyorum. @DIABLO36
Merhabalar, çok sık girmediğim için mesajınızı yeni görüyorum. Bahsettiğiniz sorunu detaylı bir şekilde kayıt alıp kanıt niteliğinde ASUS desteğine başvurursanız ve ürünün değişmesini isterseniz yardımcı olurlar. Çünkü bu bahsettiğim sorun kronik bir problemdi. Teknolojik ürün olduğu için hangisinde olur, hangisinde olmaz pek belli olmuyor haliyle. Bana yeni ürün gönderdiler ve o problemden kurtuldum, halen aynı monitörü kullanmaktayım.

Bende bu monitörü kullanıyordum ve maalesef warzone da çok kez bahsedilen sıkıntıyı yaşadım, ancak pc yi restleyince falan düzeliyordu, bu sorun yokken çok güzel 10 numara bir monitör, 2. el de satıp kurtuldum.

Merhaba, çok sık girmediğim için mesajınızı yeni görüyorum. Bahsettiğiniz sorunu detaylı bir şekilde kayıt alıp kanıt niteliğinde ASUS desteğine başvurursanız ve ürünün değişmesini isterseniz yardımcı olurlar. Çünkü bu bahsettiğim sorun kronik bir problemdi. Teknolojik ürün olduğu için hangisinde olur, hangisinde olmaz pek belli olmuyor haliyle. Bana yeni ürün gönderdiler ve o problemden kurtuldum, halen aynı monitörü kullanmaktayım.

Ürün değişimi çıktı ama Hepsiburada ne yapacak belli olacak yarın dediğiniz gibi video aldım ve iade/değişim kararı çıktı ben faturadaki 3135TL'ye hiçbir şey alamayacağım için kesinlikle değişim istiyorum bakalım ne diyecekler hiç yoktan 280 değil de 240 170 165 Hz bir monitör yani beni mağdur etmesinler yeter bakalım sonuç yarın belli olacak stokların da yok aynı monitör ve pentanın da yok bakalım nasıl bir yol izleyecekler olmadı misli ile değişim için THH'ye baş vuracağım.

Ürün değişimi çıktı ama Hepsiburada ne yapacak belli olacak yarın dediğiniz gibi video aldım ve iade/değişim kararı çıktı ben faturadaki 3135TL'ye hiçbir şey alamayacağım için kesinlikle değişim istiyorum bakalım ne diyecekler hiç yoktan 280 değil de 240 170 165 Hz bir monitör yani beni mağdur etmesinler yeter bakalım sonuç yarın belli olacak stokların da yok aynı monitör ve pentanın da yok bakalım nasıl bir yol izleyecekler olmadı misli ile değişim için THH'ye baş vuracağım.
Sonuçlandı mı, sonuçlandıysa ne oldu?

Sonuçlandı mı, sonuçlandıysa ne oldu?

Maalesef uzattık ca uzatıyorlar ilk önce VG27wq modelini sundular ben de belirttim bu ürün de çok sorun var bu sebep den almak istemiyorum diye hem de düz bir model istiyorum dedim sonra daha da düşük modeli sundular VG279Q1A ben de dedim ki ya aynısı olsun ya da misli ile onlar da bu sefer 6bin TL çek ve 3135TL fatura tutarı ile aynı ürün alın diye bir teklif yaptılar ben de bunu ile uğraşamayacağımı para iadesi istemediğimi belirttim siz alın envanteriniz giriş yapın sonra da bana çıkış yapın dedim eğer ürün eliniz de yoksa ise misli ile gönderim sağlayın yapın dedim Hepsiburada'da benim monitörün tek misli XG279Q modeli onlar da kabul etmedi bu sefer de global çek verelim dediler herhangi bir monitör de kullanın ve fatura tutarını diye ben de tekrarladım para iadesi değil ürün istiyorum sebebi benim ürünüm 2 el aldığım için her şeyi ilk sahibine yollayacaklar çek ve parayı bu sebep den dolayı da kabul etmedim 2 gün sonra dönüş yapacağız dediler çarşamba sabahı 9 da konuştuk ve aramadılar cuma günü ben 2 kere aradım bu sefer de beni aradılar evet beni aramışsınız diye şaka gibi dönüş yaptılar ben de dedim ki 2 iş günü için de dönecektiniz ne oldu ben haber verdim daha dönüş yapmadılar dedi böyle böyle haziran 16 da başlayan işlem devam ediyor ben bir şey söylüyorum oradakiler biz söyleyelim 2 iş günü için de döneceğiz diyor ve 2-3 gün sonra dönüyorlar ASUS ile bu işlemiş günlere kattığım zaman 1 ay oldu tam tamına ama bir gelişme yok işi yokuşa sürüyorlar bir şeyler vermemek için THH'ye gidecek gibi işlem.

Selamlar , ben de aynen neler çektim bu monitörden . (vg259qm) Bende 144hz e düşme sorunu yok fakat siyah ekran problemi var aynen bahsettiğiniz gibi . Geçen ay Vatan Computer aracılığı ile Asus’a gönderdiğim monitörde panel değişimi yaptılar fakat problem bu eskisinden daha sık siyah ekran vermemesine rağmen aynı şekilde devam etmekte.

Belli ki kronik bir sorun neden değişim yapmıyorlar anlamıyorum . Değişim talep etmiştim halbuki .

Bu arada hatayı gösteren video ve bilimum bilgi verdiğim bir hata raporu (Word belgesi) ile yollamıştım .

Bugün tekrardan yine vatan ile servise yollayacağım . Yine değişim isteyeceğim . Sizce servisi verirken nasıl bir yol izleyeyim ? Büyük ihtimal yine değişim kabul etmeyip servise yollayacaklar gibi geliyor.

Selamlar , ben de aynen neler çektim bu monitörden . (vg259qm) Bende 144hz e düşme sorunu yok fakat siyah ekran problemi var aynen bahsettiğiniz gibi . Geçen ay Vatan Computer aracılığı ile Asus’a gönderdiğim monitörde panel değişimi yaptılar fakat problem bu eskisinden daha sık siyah ekran vermemesine rağmen aynı şekilde devam etmekte.

Belli ki kronik bir sorun neden değişim yapmıyorlar anlamıyorum . Değişim talep etmiştim halbuki .

Bu arada hatayı gösteren video ve bilimum bilgi verdiğim bir hata raporu (Word belgesi) ile yollamıştım .

Bugün tekrardan yine vatan ile servise yollayacağım . Yine değişim isteyeceğim . Sizce servisi verirken nasıl bir yol izleyeyim ? Büyük ihtimal yine değişim kabul etmeyip servise yollayacaklar gibi geliyor.
Merhaba, sizin vatanla işiniz yok, direkt olarak asusun servisine göndermeniz gerek ürünü yada ürünü tr ye sokan dağıtıcı firmaya ki muhtemelen penta bilişim dir, vatana gönderdiğinizde onlarda zaten bu bahsettiğim firmalara gönderiyorlar ve süreç gereksiz yere uzamış oluyor, ürünü güzelce kutulayıp içine servis notu başlığı ile tüm süreci anlatan yazı yazın ve yenisiyle değişim olmasını rica edin, altınada ad soyad tel mail ve adresinizi bırakın, notun yanında ekstra olarak faturanın bir kopyasınıda ekleyin.

Merhaba, sizin vatanla işiniz yok, direkt olarak asusun servisine göndermeniz gerek ürünü yada ürünü tr ye sokan dağıtıcı firmaya ki muhtemelen penta bilişim dir, vatana gönderdiğinizde onlarda zaten bu bahsettiğim firmalara gönderiyorlar ve süreç gereksiz yere uzamış oluyor, ürünü güzelce kutulayıp içine servis notu başlığı ile tüm süreci anlatan yazı yazın ve yenisiyle değişim olmasını rica edin, altınada ad soyad tel mail ve adresinizi bırakın, notun yanında ekstra olarak faturanın bir kopyasınıda ekleyin.
Cevap için teşekkürler. İlk gönderdiğim zaman panel değişimi yapıldığında vatanla göndermiştim ve 2 haftada gelmişti aslında. Uzun bir süre değildi.

Aslında dediğiniz şeyi önceden düşündüm direkt Asus'a göndermek istedim ama Asus müşteri hizmetleri bize de gönderseniz Vatan'la da gönderseniz yine aynı servise yani sms infocom a gideceğini söyledi. O yüzden Vatan'la gönderip göndermemenin sonuca bir etki edeceğini sanmıyorum. Gerçi siz de sonuçta aynı yere gideceğini söylüyorsunuz. O zaman bu sonucu ne ölçüde değiştirecek ki anlamadım. Değişim kararı zaten serviste çıkmıyor mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı