ASUS VG259QR kaç Hz olmalı?

belhanda52

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI GTX 1050 Ti 4 GB OC ekran kartı ile 60 Hz monitörden 165 Hz olan VG259QR'ye geçtim. Ama görüntü hayalimdeki olmadı. Monitörün sorunu değil sanırım. Neyi yanlış yapıyorum?

Hayalindeki gibi derken? Görüntü ayarlarından 165Hz'i etkinleştirdin mi? 🤔

Ney hayalinizdeki gibi olmadı anlamadım. Akıcılık mı?
derken neyi kastettiniz? Oyuna girdiniz de kasıyor gibi mi gözüküyor? Sisteminizin kalanını ve oyun ise oyunu belirtir misiniz?
Hayalindeki gibi derken? Görüntü ayarlarından 165Hz'i etkinleştirdin mi? 🤔
süper net olacak gibi düşünmüştüm. mesela futbolcu topa koşarken koştuğu an gözümü yoruyor. bakasım gelmiyor. en fazla 139 fps falan alıyorum. bu durumda 165 hz anlamsız mı oluyor? 144 e de ayarlasam birşey değişmez mi? hdmı ile bağlasam daha iyi görüntü alabilir miyim? genel anlamda monitör/fps bilgisi verir misiniz 🙂

Süper net olacak gibi düşünmüştüm. Mesela futbolcu topa koşarken koştuğu an gözümü yoruyor. Bakasım gelmiyor. En fazla 139 FPS falan alıyorum. Bu durumda 165 Hz anlamsız mı oluyor? 144'e de ayarlasam bir şey değişmez mi? HDMI ile bağlasam daha iyi görüntü alabilir miyim? Genel anlamda monitör/ FPS bilgisi verir misiniz? 🙂

Oyunlarda aldığın FPS'e bağlı bu, görüntü yırtılması veya parlaklık; kontrast gibi şeyler de etkili göz yorulmasında. Monitör menüsünden renk ayarı falan yaptıysan olasıdır.

165Hz monitör alıp da 144 kullanmak garip kaçar.

Oyunlarda aldığın FPS'e bağlı bu, görüntü yırtılması veya parlaklık; kontrast gibi şeyler de etkili göz yorulmasında. Monitör menüsünden renk ayarı falan yaptıysan olasıdır.

165Hz monitör alıp da 144 kullanmak garip kaçar.
165 hz seçince 165 hz kesin almış oluyor muyum? bu, fps 165 e çıktığında anlam kazanmıyor mu?

165 Hz seçince 165 Hz kesin almış oluyor muyum? Bu, FPS 165'e çıktığında anlam kazanmıyor mu?

Şimdi, 165Hz'e aldığında monitörün maksimum gösterebildiği akıcılığı 165Hz'e gelir. Oyunlarda 165Hz altı alabilirsin o sisteminin gücüne bağlı. Ben de 165Hz monitör kullanıyorum ama Witcher 3'te ancak 125 FPS alabildiğim Ultra ayarlarda.

Bir video 60 FPS çalışıyor ise 165Hz monitör olmasının bir anlamı yok. Monitörün gösterebildiği şey maksimum kare sayısı saniyede Hz olarak nitelendirdiğimiz. FPS ise oynattığın videoya veya oyuna bağlı.

Bunu başka nasıl cevaplandırabilirim bilmiyorum açıkçası.

165 hz seçince 165 hz kesin almış oluyor muyum? bu, fps 165 e çıktığında anlam kazanmıyor mu?
Şimdi, 165Hz'e aldığında monitörün maksimum gösterebildiği akıcılığı 165Hz'e gelir. Oyunlarda 165Hz altı alabilirsin o sisteminin gücüne bağlı. Ben de 165Hz monitör kullanıyorum ama Witcher 3'te ancak 125 FPS alabildiğim Ultra ayarlarda.

Bir video 60 FPS çalışıyor ise 165Hz monitör olmasının bir anlamı yok. Monitörün gösterebildiği şey maksimum kare sayısı saniyede Hz olarak nitelendirdiğimiz. FPS ise oynattığın videoya veya oyuna bağlı.

Bunu başka nasıl cevaplandırabilirim bilmiyorum açıkçası.
Oyun, e-football 2021. oynadığım tek oyunda aldığım fps ortalama 139 diyelim. Sadece bu oyun dikkate alınırsa 165 in 144 e göre bir artısı yok. Peki daha çok bozar mı görüntüyü? 139 a 144 hz daha yakın ya hani 144 hz daha ideal seçim olabilir mi?
Ve HDMI mı Display Port mu teşekkürler. (şuan Display port tabi)

Geri
Yukarı