ASUS VG278 eski laptop ile çalışmıyor

kavalende

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

Kendime yeni monitör aldım. Monitör kendi bilgisayarımda sorunsuz çalışıyor. Ama şirket laptopunda sorunlar yaşıyorum.
Monitör: ASUS VG278.
Laptop: ASUS B8430u.

Bu monitöre Laptop'umu bağlamak istiyorum. Bağlantılar şu şekilde;
Monitör'de: DVI, HDMI var.
Laptopta: VGA, mini Display Port var.

Ben HDMI to VGA converter aldım ve laptoptan VGA ile çıkıp aparata bağladım ve aparatın HDMI ucu ile monitöre girdim. Ancak hiçbir cihazda çalışmadı bu kombinasyon.
Ek olarak bir de mini Display Port to HDMI aldım. Yani Laptop'tan mini Display Port ile çıktım ve aparata HDMI kablo takıp monitöre HDMI ile girdim. Bu kombinasyon eski monitörümde, TV'de çalıştı ancak benim asıl bağlamak istediğim yeni monitörümde çalışmıyor nedense.

Bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını rica ederim.

HDMI to VGA çeviricinin yanında mini USB girişi olur oradan şarj aletiyle güç verip dener misiniz?

1620645725244.png

Buradan Uzat veya Yenile'yi seçip tekrar dene.

HDMI to VGA çeviricinin yanında mini USB girişi olur oradan şarj aletiyle güç verip dener misiniz?
Aldığım aparatta böyle bir usb şarj aleti yok. Linkteki ürünü aldım.

Bilgisayarı güvenli moda alıp. Sonra yeni monitörü bağlamayı deneyin.
Denedim ancak olmadı :(

Eki Görüntüle 1016661
Buradan Uzat veya Yenile'yi seçip tekrar dene.
Her seferinde yapıyorum bunu ancak olmuyor maalesef :(

Hocam VGA to HDMI olması lazımdı. Sizde görüntü VGA olarak çıkıyor. Sanırım yanlış ürün aldınız.
Evet sanırım aldığım cihaz yanlış. Şu üründeki HDMI to VGA.

Ancak sonrasında bunda bir hata varsa diye bu linkteki ürünü de aldım. Alfais Al-4511 Mini Displayport to HDMI Dönüştürücü Adaptör: Amazon.com.tr
Bunda ise aparat çalışıyor. TV'ye veya Eski monitöre bağlayınca çalışıyor ama yeni monitörde çalışmıyor.

V'ye veya Eski monitöre bağlayınca çalışıyor ama yeni monitörde çalışmıyor.
Hocam monitörün ayarlarını kotrol ettiniz mi? Belki orada birşey vardır.

Hocam monitörün ayarlarını kotrol ettiniz mi? Belki orada birşey vardır.
Dediğiniz mantıklı hocam. Kontrol etmeye çalıştım ancak monitöre bağladığımda sadece hdmi, dvi, dp seçimi sunuyor başka bir ayar yapmama izin vermiyor nedense. Normalde kendi pc'mi monitörde 165 hz'den kullanıyorum acaba bu kablolar o kadar vermiyor mudur diye düşündüm ancak bu hz ayarını da sonuçta pc içinden yapıyoruz ve laptop'ta 60 hz'de şu anda. Bende monitörle bağlantıda bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Acaba teknolojisi mi yetmiyor laptop'un?

Hocam laptop kaç yıllık? 5 yıl üstüyse öyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

Hocam monütör aynısı mı? Bunda DP var:
Eki Görüntüle 1016890
Evet hocam bunun aynısı. Ama kendi sistemimden display port ile ciktim zaten 165hz alabilmek için. Gün içerisinde de sürekli pcler arasında geçiş yapıyorum. Yani sürekli olarak monitor arkasından kablo çıkart tak yapmak istemiyorum.

Geri
Yukarı