ASUS VG279Q Garanti Süreci

Mesafeyi geçtim zaman yok. Ama ürün onlara ulaştıktan sonra servise anca gidip durumu bildiririm. Ama anlamadığım yukarıda sıraladığım 4 tane sorun var. Bunları görmezden gelip onarmama gibi durumu olmayacaklarını müşteri temsilcisi söyledi. Buna rağmen şu an acayip tilt oldum.

Rahat olun. Öyle ya da böyle süründürselerde bir şekilde çözüm alabiliyorsunuz.

Rahat olun. Öyle ya da böyle süründürselerde bir şekilde çözüm alabiliyorsunuz.
Merhaba. ASUS ile yaptığım görüşmede eğer ürün değişim onayı alırsa satıcı firma yenisini yollar diyor. Ama ben ürünü hepsiburada/elmacık pc'den aldım ve gördüğüm kadarıyla onlarda da stok yok. Bu durumda bir mağduriyet yaşar mıyım? (Asus stok yoksa ya alt ya da üst model gönderir dediler ama heriflerde o stoklar da yok)

Merhaba. ASUS ile yaptığım görüşmede eğer ürün değişim onayı alırsa satıcı firma yenisini yollar diyor. Ama ben ürünü hepsiburada/elmacık PC'den aldım ve gördüğüm kadarıyla onlarda da stok yok. Bu durumda bir mağduriyet yaşar mıyım? (ASUS stok yoksa ya alt ya da üst model gönderir dediler ama heriflerde o stoklar da yok)

Teknik servis değişim yapmıyor. Zira ellerinde ürün olmuyor. Sadece onarım ve rapor işleri veriliyor. Verecekleri rapor aynı zamanda iade raporu. Hem iade, hem değişim şansınız var. Elmacık ile görüşün. Stoklara girecek mi diye sorun. Umarım aldığınız zaman çok düşük değildir fiyatı.

Teknik servis değişim yapmıyor. Zira ellerinde ürün olmuyor. Sadece onarım ve rapor işleri veriliyor. Verecekleri rapor aynı zamanda iade raporu. Hem iade, hem değişim şansınız var. Elmacık ile görüşün. Stoklara girecek mi diye sorun. Umarım aldığınız zaman çok düşük değildir fiyatı.
2750 idi 3200 civarında olmuş. Benim ürünüm yok hepsiburada üzerinden stoklara baktığım zaman. Ama muadili olan ürün var. Ben ürünün değişimini istiyorum. Bunun için ne yapmam gerek? Var olan bu durumumu nasıl avantaja çevirebilirim? Mesela muadil ürün var dediğim cihaz benimkinden daha iyi özelliklere sahip. Ayrıca Elmacık ile iletişimde olmak şuan için mantıklı mı? Heriflerin kurnazlık yapmasından korkuyorum...

2750 idi 3200 civarında olmuş. Benim ürünüm yok Hepsiburada üzerinden stoklara baktığım zaman. Ama muadili olan ürün var. Ben ürünün değişimini istiyorum. Bunun için ne yapmam gerek? Var olan bu durumumu nasıl avantaja çevirebilirim? Mesela muadil ürün var dediğim cihaz benimkinden daha iyi özelliklere sahip. Ayrıca elmacık ile iletişimde olmak şu an için mantıklı mı? Heriflerin kurnazlık yapmasından korkuyorum...

Elmacık'ı arayıp konuşun. Şu an olan farkı karşılayacak durumunuzun olmadığını ve muadil bir ürün istediğinizi söyleyin. Bazı firmalar gerçekten yardımcı olabiliyor. Eğer hiç yardım etmezlerse ürün bedelini iade alın. 11 Kasım'da 11.11 indirimleri, ve kasım sonunda kara cuma indirimleri olacak. Güzel bir monitör alabilirsiniz büyük ihtimal.

Elmacık'ı arayıp konuşun. Şu an olan farkı karşılayacak durumunuzun olmadığını ve muadil bir ürün istediğinizi söyleyin. Bazı firmalar gerçekten yardımcı olabiliyor. Eğer hiç yardım etmezlerse ürün bedelini iade alın. 11 Kasım'da 11.11 indirimleri, ve kasım sonunda kara cuma indirimleri olacak. Güzel bir monitör alabilirsiniz büyük ihtimal.
İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. Durumu sizlere bildiririm. Kendinize iyi bakın.
Dostum merhaba tekrar. Asus müşteri hizmetleri ile görüşmem doğrultusunda lcd panel değişimi ve çip değişiminin yapılacağı belirtildi. Sms infocomm müşterilerini mağdur ettiğiyle ilgili detayda verdim. Bana Asus, yetkili servisten sonra ürünü alıp son kontrolleri sağlar merak etmeyin dediler. Yani şimdilik herşey yolunda. Bu konuda soru işaretleri olan arkadaşlarda bu süreci takip edip yararlanabilirlerse ne mutlu bana...

Son düzenleme:
İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. Durumu sizlere bildiririm. Kendinize iyi bakın.

Dostum merhaba tekrar. Asus müşteri hizmetleri ile görüşmem doğrultusunda lcd panel değişimi ve çip değişiminin yapılacağı belirtildi. Sms infocomm müşterilerini mağdur ettiğiyle ilgili detayda verdim. Bana Asus, yetkili servisten sonra ürünü alıp son kontrolleri sağlar merak etmeyin dediler. Yani şimdilik herşey yolunda. Bu konuda soru işaretleri olan arkadaşlarda bu süreci takip edip yararlanabilirlerse ne mutlu bana...
Hayırlı olsun. Darısı diğer mağdur arkadaşlara..

Ürünü teslim aldım. Maalasef 1 ölü piksel çıktı. Onun dışında belirttiğim 3 problem tamamen halledilmiş. Ne yapmamı önerirsin?

5 ölü piksele kadar garantiye sokmuyor teknik servisler. Ama sizin şöyle bir durumunuz var. Size bütün sorunları halledip panel değişimini yaptıkları söylenmiş. ASUS müşteri hizmetleriyle çok sitemkar bir şekilde konuşup böyle bir şey olmaması konusunda diretin. Hem panel değişiyor, hem ölü piksek çıkıyor. Olmaz olsun öyle servis. Bu sefer kibarca değil gayet asabi bir şekilde konuşun yalnız.

5 ölü piksele kadar garantiye sokmuyor teknik servisler. Ama sizin şöyle bir durumunuz var. Size bütün sorunları halledip panel değişimini yaptıkları söylenmiş. ASUS müşteri hizmetleriyle çok sitemkar bir şekilde konuşup böyle bir şey olmaması konusunda diretin. Hem panel değişiyor, hem ölü piksek çıkıyor. Olmaz olsun öyle servis. Bu sefer kibarca değil gayet asabi bir şekilde konuşun yalnız.
Bunu hemen yapmak yerine ilerleyen zamanlarda yapsam peki? Monitöre hem ihtiyacım var hem de onarım sonrası garanti süresi 1 sene. Sonuçta zamanım var.

Geri
Yukarı