ASUS VG27AQ vs. Gigabyte G27QC

Bütçe
3500-4000

Fatih Taşkent

Decapat
Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda, 3600X ve RTX 2070 ile kullanmak için yeni bir monitör almayı planlıyorum. Bütçem 3500-4000 TL. Başlıkta belirttiğim monitörlerden hangisini almak daha mantıklıdır sizce?

Belirttiğiniz Asus modelinin güncellenmiş yeni modeli çıktı. Onda olan sorunları düzeltmişler. Şu an sadece Vatan Bilgisayar satıyor gibi gözüküyor. 2 gün önce aldım ama bazı problemlerinden dolayı iade edeceğim. Model ismi VG27AQL1A. Ayrıca VG27AQ modelinden daha ucuz.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Belirttiğiniz Asus modelinin güncellenmiş yeni modeli çıktı. Onda olan sorunları düzeltmişler. Şu an sadece Vatan Bilgisayar satıyor gibi gözüküyor. 2 gün önce aldım ama bazı problemlerinden dolayı iade edeceğim. Model ismi VG27AQL1A. Ayrıca VG27AQ modelinden daha ucuz.
Ne gibi problemleri var acaba bahsedermisiniz ?

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Ne gibi problemleri var acaba bahseder misiniz ?
Mağazada denediğim ilk monitörde ölü piksel olduğu için almadım. Deneyerek aldığım monitörde de ölü piksel çıktı ve beyaz ekran açtığımda üst tarafı normal beyaz verirken, alt tarafı sarımsı beyaz veriyordu. Bugün değişim yapmaya gittim ve bir başka monitörde de bahsettiğim problem vardı ve ölü piksel yine çıktı. Toplamda 3 monitör benim sayemde servise gönderilmiş oldu.

Şimdi başka şubeden aynı modeli getirtmelerini bekliyorum fakat umudum kalmadı. Galiba bu modelin bütün serisi sorunlu. Işık sızması veya başka bir problemden kaynaklı, ekranın alt tarafı beyazları sarımsı bir tonda gösteriyor. VG27AQ modelinin de bu probleme sahip olması mümkün.

Bu fiyat aralıklarında alınabilecek en iyi monitör Asus VG27AQL1A fakat dediğim gibi sorunsuz olanı denk gelmeyecek herhalde. En düzgün paneli bulana kadar iade etmeye devam edeceğim. O kadar para veriyoruz, karşılığını istemek hakkımız. Kusurlu ürün kabul etmeye hiç niyetim yok.

VA panel olduğu için ben Gigabyte'ı alırdım. IPS panele göre artı ve eksileri var VA panelin ama oyun için kullanacaksan VA panel daha iyi.

Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda, 3600X ve RTX 2070 ile kullanmak için yeni bir monitör almayı planlıyorum. Bütçem 3500-4000 TL. Başlıkta belirttiğim monitörlerden hangisini almak daha mantıklıdır sizce?

Geri
Yukarı