ASUS Vivo mini UN65H - Catalina ses sorunu

Endera

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler.
ASUS Vivo mini UN65H mini PC sahibiyim.
Ürünün özellikleri aşağıdaki gibidir;

i5-6200U işlemci.
8 GB DDR3L RAM.
128 GB M.2 SSD.
Intel HD Graphics 520 ekran kartı.
Intel Wifi/BT.

Catalina kurulumunda sorunum yok ama 1 haftadır ses sorunu yaşıyorum. Cihazın uzerınde kulaklık çıkışıda var... Tüm denemelerin sonucunda kulaklık çıkısında ses alabildim ama benım amacım HDMI ile baglı oldugu TV ekranından ses almak. Bunu beceremedim. AppleALC ve arkasından Vodoo gibi yöntemleri denedim ama nafile. Cihazın ses sekmesınde her iki çıkışta mevcut görünüyor hem HDMI hem de kulaklık ses çıkısı. Ama kulaklıktan çıkış al dediğimde ekranın sağ köşedeki ses ikonu aktif oluyor ve kulaklıktan ses geliyor. Ama çıkışı HDMI yapınca kulaklık ikonu pasif oluyor ve ses çıkışı maalesef olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce VodooHDA kullandıysan mümkünse en baştan kurulum yap ve sonrasında Config dosyasını gönderir misin?
Config dosyasını nasıl ekliyorum buraya?
D3BED7D2-D260-43B8-9310-9A455D382968.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt upload edin herhangi bir yere.
config.plist
Bu arada sıfırdan kurdum hiç bir şeye dokunmadım
E/C/K/O. içerisi şu şekilde
bakabildiniz mi
Ses kartı modeli nedir?
Gelişme var mi
Beni unuttunuz
hocam selamlar,
uzun denemeler sonu şöyle bir şey keşfettim, ekte yolladığım config dosyasında sadece ve sadece SMBIOS ayarında MacBookPro13.2 yapınca ses HDMI üzerinden geliyor sorun yok ama tek sıkıntı açılışta ekran gidiyor... ben tekrar monitoru ac kapa yapınca geri geliyor ekran

aynı config dosyasında SMBIOS ayarında iMAC17.1 yaparsan HDMI dan ses gelmiyor zaten ses ayarlarındada kayboluyor ama ekran açılışta gitmiyor, sıkıntısı yok.

sizde bu durum için ekteki config dosyası ile bana bir çözüm önermeniz ?

AppleALC'de hangi layoutları denedin?
sorunumu halettim, others klasorune aşağıdaki resımde ekledıgım gibi kexkslerı ekleyınce sorun kalmadı özellikle fake ile başlayanlar
ilgilenenlere tşkkrler pek ilgilenen olmadı ama :(

Dosya Ekleri

• 9F6982E0-A8F3-40E1-AFAE-08F1D5951F24.jpeg
    9F6982E0-A8F3-40E1-AFAE-08F1D5951F24.jpeg
    36,6 KB · Görüntüleme: 31
  • kexkt.JPG
    kexkt.JPG
    26,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı