ASUS Vivobook 15 X505ZA-BQ887T için RAM önerisi

Bütçe
.

yukari

Decapat
Daha fazla  
ASUS Vivobook 15 X505ZA-BQ887t laptop için uygun 8 GB RAM söyler misiniz? 350 TL'yi geçmesse iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS Vivobook 15 X505ZA-BQ887t laptop için uygun 8 GB RAM söyler misiniz? 350 TL'yi geçmesse iyi olur.

Burada uyumlu ram ve ssd'ler var. M2 sata ssd desteğide var . Tek slotun var oyun oynuyorsan 4 GB almanı tavsiye ederim . Çünkü onboard 4 GB Ram var üstüne 8 veya 16 GB alırsa çift kanal çalışmaz. Buda %5-15 arasında fps kaybına neden olabiliyor.

Bunlardan birini alabilirsin. Ekran kartının 2 GB harcayacağını düşünürsek fps kaybını tercih edip 8 GB alırdım bende .

Burada uyumlu ram ve ssd'ler var. M2 sata ssd desteğide var . Tek slotun var oyun oynuyorsan 4 GB almanı tavsiye ederim . Çünkü onboard 4 GB Ram var üstüne 8 veya 16 GB alırsa çift kanal çalışmaz. Buda %5-15 arasında fps kaybına neden olabiliyor.

Bunlardan birini alabilirsin. Ekran kartının 2 GB harcayacağını düşünürsek fps kaybını tercih edip 8 GB alırdım bende.
hem visual studio hem unity hem de chrome açık kaldığı anlar oluyor bu yüzden çok fazla ram ihtiyacım oluyor . ve bazen de sadece chrome için bile yetmiyor (başka tarayıcı kullanmak istemiyorum) . aynı zamanda da oyun da oynuyorum . bunun için normal 4 gb ram almam yeterli olur değil mi? bide sormak istediğim ben laptopa tam hakim değilimde normal 2 adet slot var değil mi ? hiç içini açıp bakmadım. aldığım 4 gb rami düz takıcam yani sanırım.

hem visual studio hem unity hem de chrome açık kaldığı anlar oluyor bu yüzden çok fazla ram ihtiyacım oluyor . ve bazen de sadece chrome için bile yetmiyor (başka tarayıcı kullanmak istemiyorum) . aynı zamanda da oyun da oynuyorum . bunun için normal 4 gb ram almam yeterli olur değil mi? bide sormak istediğim ben laptopa tam hakim değilimde normal 2 adet slot var değil mi ? hiç içini açıp bakmadım. aldığım 4 gb rami düz takıcam yani sanırım.

Bu laptopda 2 slot yok 4 GB anakarta montajlı ram ve sökülemiyor değiştirilemiyor.

DSC09929.jpg

Sökünce böyle bir tabloyla karşı karşıya geleceksin tek slot var tek takma ram hakkın var.

Çoklu uygulama çalıştırıyorsan bütçen yeterse 16 GB almanı tavsiye ederim.

Bu ram samsungdur ve uyum sorunu yaşamazsın.

Hem Visual Studio hem Unity hem de Chrome açık kaldığı anlar oluyor bu yüzden çok fazla RAM ihtiyacım oluyor. Ve bazen de sadece Chrome için bile yetmiyor (başka tarayıcı kullanmak istemiyorum). Aynı zamanda da oyun da oynuyorum. Bunun için normal 4 GB RAM almam yeterli olur değil mi? Bir de sormak istediğim ben laptopa tam hakim değilimde normal 2 adet slot var değil mi? Hiç içini açıp bakmadım. Aldığım 4 GB RAM'i düz takacağım yani sanırım.

Aynı laptopu kullanıyoruz 8 GB DDR4 2400MHz CL17 RAM al kesinlikle Dual Channel çalışıyorlar ve ciddi performans farkı oluyor oyunlarda falan bu arada bende BQ838 var ikisinin ne farkı oluyor? Ha bu arada laptopun içini açarsanız garanti dışı kalıyor bu seride.

Aynı laptopu kullanıyoruz 8 GB DDR4 2400MHz CL17 RAM al kesinlikle Dual Channel çalışıyorlar ve ciddi performans farkı oluyor oyunlarda falan bu arada bende BQ838 var ikisinin ne farkı oluyor? Ha bu arada laptopun içini açarsanız garanti dışı kalıyor bu seride.

Siz RAM'i nasıl taktınız acaba? Çünkü bu laptopu açmak gerçekten çok zahmetli, klavye tarafından açılıyor. Kendiniz mi yaptınız? Teknik servise falan götürürsem çok mu garip kaçar?

Siz RAM'i nasıl taktınız acaba? Çünkü bu laptopu açmak gerçekten çok zahmetli, klavye tarafından açılıyor. Kendiniz mi yaptınız? Teknik servise falan götürürsem çok mu garip kaçar?

Pardon mesajını görmemişim evet kendim açtım ama cidden dediğin kadar zahmetli yani normalde elim yatkındır ama bunu takarken hem zorlandım hem de tedirgin oldum anakarta zarar vericem diye hala içini açmadıysan kendin sakince açabilirsin ama garantin devre dışı kalacak haberin olsun.

Bu laptopta 2 slot yok 4 GB anakarta montajlı RAM ve sökülemiyor değiştirilemiyor.

Eki Görüntüle 864906

Sökünce böyle bir tabloyla karşı karşıya geleceksin tek slot var tek takma RAM hakkın var.

Bu RAM samsungdur ve uyum sorunu yaşamazsın.

Peki kaç tane SSD slotu var?
Bu laptopda 2 slot yok 4 GB anakarta montajlı ram ve sökülemiyor değiştirilemiyor.

Eki Görüntüle 864906

Sökünce böyle bir tabloyla karşı karşıya geleceksin tek slot var tek takma ram hakkın var.

Bu ram samsungdur ve uyum sorunu yaşamazsın.
peki kaç tane ssd slotu var ve slotların özellikleri neler

Yeni konular

Geri
Yukarı