ASUS Vivobook 15 X510ur için SSD önerisi

Bütçe
650 TL

Ted Kaczynski

Megapat
Makaleler
2
Şu an kullandığım ASUS X510UR-BR107t laptopa SSD ekleyeceğim.

Laptop modelin tam özellikleri bu linklerde mevcut. Ama ASUS sitenin linkinde benim işlemcim ve ekran kartım yer almıyor. ASUS linkine ise girdiğimde özellikler kısmı boş gözüküyor. O yüzden tam bilgi bulamadım.

Laptopum büyük ihtimalle SSD destekliyor. M.2 SATA destekliyor diye biliyorum. M.2 NVMe destekliyor mu bilmiyorum. O yüzden sizlere sorma kararı aldım.

Boyut olarak 500 GB almak istiyorum. Samsung 870 EVO serisine sıcak bakıyorum.

Ek olarak kullandığım disk biraz arızalı durumda.
1620905663520.png

Şu an M.2 SSD alıp hem HDD'yi kullanabiliyorum. Ama HDD arızalanmış. Şu an aklımda Samsung 870 EVO 500 GB almak var. Siz ne düşünüyorsunuz? M.2 mi yoksa 2.5" disk almak arasında kararsız kaldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Aynı şekilde düşünüyorum.

SSD olarak Samsung 870 Evo 500 GB almayı planlıyorum. Peki Samsung SSD'den başka alternatif var mı?

DEPOLAMA
HDD/SSD Form Faktörü 2.5 inç SFF M.2 22x80
SSD/HDD Bağlantı Arayüzü Sata 3 2.5 inç M.2 Sata III

Kısacası M.2 SSD takacaksanız almadan önce Sata III destekli olmasına dikkat edin. PCIe NvMe almayın çalıştıramazsınız. Slotunuz PCIe slotu ama desteklemiyor sadece Sata III kanalları aktif.

Geri
Yukarı