ASUS Vivobook Pro 15 OLED alınır mı?

ResturePro

Femtopat
Katılım
28 Ocak 2022
Mesajlar
15
Genel olarak günlük kullanım ve yazılım için laptop arıyorum. Aradığım özellikere göre bana en uygun bu model gibi gözüküyor.

Kafama takılan tek şey, OLED ekranlı olması.
Görünüm olarak çok iyi, renkleri çok güzel. Ancak uzun süre kullanımda hem göz sağlığı, hem de dayanıklılık açısından OLED ekranlı laptop nasıldır?
 

Evil Belief

Decapat
Katılım
27 Aralık 2020
Mesajlar
3.686
Makaleler
3
Çözümler
22
MacBook Air M1 dururken almazdım.

OLED ekranlı laptoplara karşı ön yargım var. Çünkü bilgisayar kullanımında ekranda çok fazla sabit görüntü oluyor (başlat düğmesi, görev çubuğu vs.), OLED yanığı kaçınılmaz gibi duruyor.
 

Jasanayaka

Kilopat
Katılım
25 Ekim 2015
Mesajlar
943
Makaleler
1
Çözümler
11
Asus Zenbook 13 OLED kullanıyorum 3 aydır. OLED yanığıyla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Asus başarılı bir yazılım desteği ile farklı önlemler sunmuş: Örneğin belirli aralıklar ile ekrandaki piksellerin yerinin değişmesi gibi. OLED ekran kullandıktan sonra normal IPS LCD cihaz kullanabileceğimi sanmıyorum. OLED gerçekten bambaşka bir teknoloji. Bundan sonraki cihazım da kesinlikle OLED ekrana sahip olacak.

Zenbook serisinden bugüne kadar hep memnun kaldım. Asus'un yazılım desteği, MyAsus uygulaması oldukça başarılı. Ben direkt tavsiye ederim, OLED ekran kullanmaktan korkmayın. Göz sağlığı ile ilgili bir endişeniz olmasın, bana sanki bu OLED ekran, IPS LCD ekranlara göre gözümü daha az yoruyor gibi geldi.

Tabi Vivobook cihazların genel kalitesi Zenbook'lar gibi olur mu, bilemem.
 
Yukarı