Asus VivoBook S550CM Windows 10'u UEFI Kurma

Makaleler
14
Yer
Antalya
USB'den UEFI Windows 10 kuracağım. Açılışta neye basacağımı bilmediğimden genelde F8 oluyor diye ona bastım. Direkt olarak Windows kurulumu penceresi çıktı karşıma. Boot menüsü çıkmadı yani. USB falan seçmedim. UEFI olarak kurmak istemiştim, o seçenek falan olmayınca galiba normal kurulum olacak. Ne yapayım?
Tamam BİOS'a baktım: USB takılı olunca direkt olarak en başa geçmiş Boot kısmında o yüzden bir şeye basmaya gerek kalmadan kurulum kısmı açılıyormuş.
USB'den UEFI Windows 10 kuracağım. Açılışta neye basacağımı bilmediğimden genelde F8 oluyor diye ona bastım. Direkt olarak Windows kurulumu penceresi çıktı karşıma. Boot menüsü çıkmadı yani. USB falan seçmedim. UEFI olarak kurmak istemiştim, o seçenek falan olmayınca galiba normal kurulum olacak. Ne yapayım?
Tamam BİOS'a baktım: USB takılı olunca direkt olarak en başa geçmiş Boot kısmında o yüzden bir şeye basmaya gerek kalmadan kurulum kısmı açılıyormuş.

Hayda ssd'ye kuramıyormuşum Windows 10u. 24GB SSD'si vardı zamanında Windows 8 için yeterliymiş demek ki ama şu an 3GB daha alana ihtiyacı varmış mecburen Harddiske kuracağım. Zaten daha önce babama format attırmıştım o da demek ki harddiske kurmuş olmalı ki eskisinden daha yavaş olduğunu dile getiriyordum hep. Neyse artık bi iki sene daha idare edelim yenisini alana kadar :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı