ASUS VP228QG monitörden ses gelmiyor

Alisvnce

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar VP228QG | Monitör | ASUS Türkiye bu monitörü kullanıyorum ve ekran kartım RX580 ana kartım ASUS TUF.
Geçen günlerde ekran kartımı kronik bir hata sebebiyle değişime yolladım ve geldiği zaman DP ile monitörü bağladım ama bir ses alamıyorum. Kulaklığı kasanın üstünde bulunan girişten bağlayıp, ses alabiliyorum ama arka tarafa veya ön taraftaki girişe de taksam monitörden ses alamıyorum. Bunun çözümü nedir?

HDMI kablonuz var mı? Bir de onunla deneyin. Sonra tekrar DP kablo takıp deneyin. Hangi DP kabloyu kullanıyorsunuz?

HDMI kablom var ve kutudan cıkan HDMI kablosunu kullanıyorum önceden ses geliyordu ekran kartı değişime gitti geldi o süreç içinde hiç açmadım sonra tekrar ekran kartını taktım her şeyi normal bir biçimde taktım ama ses gelmiyor yani ses seçeneklerine giriyorum sadece kulaklık görünüyor jakı çıkarıp takıyorum onu görüyor ama ses çıkışı seçiminde tık yok
Aygıt yöneticisinden ses çıkışı kontrolünü sağladınız mı?
Ses çıkışı olarak görmüyor onu çözemedim işte jakı takıp çıkardığım zaman görüyor uygulamada vs sonrasında ses çıkışı olarak seçim yapamıyorum

HDMI kablom var ve kutudan cıkan HDMI kablosunu kullanıyorum önceden ses geliyordu ekran kartı değişime gitti geldi o süreç içinde hiç açmadım sonra tekrar ekran kartını taktım her şeyi normal bir biçimde taktım ama ses gelmiyor yani ses seçeneklerine giriyorum sadece kulaklık görünüyor jakı çıkarıp takıyorum onu görüyor ama ses çıkışı seçiminde tık yok

Ses çıkışı olarak görmüyor onu çözemedim işte jakı takıp çıkardığım zaman görüyor uygulamada vs sonrasında ses çıkışı olarak seçim yapamıyorum

Ekran kartı driverından olabilir. Güncel değilse güncel driverı yükleyin. Güncel ise sürücüyü DDU ile kaldırıp farklı sürümleri deneyin.

Ekran kartı driverından olabilir. Güncel değilse güncel driverı yükleyin. Güncel ise sürücüyü DDU ile kaldırıp farklı sürümleri deneyin.
Şuan en güncel sürümü kullanıyorum ekran kartı gidip gelmeden önce kullandığım sürüm ile aynı ve ddu ile silmiştim daha 3 4 gün olmadı tekrar yapmama gerek var mı ?

Şuan en güncel sürümü kullanıyorum ekran kartı gidip gelmeden önce kullandığım sürüm ile aynı ve ddu ile silmiştim daha 3 4 gün olmadı tekrar yapmama gerek var mı ?

En güncel sürüm ise downgrade etmeyi deneyin. Eski sürümlerde çalışıyor mu kontrol edelim. Downgrade etmek için DDU ile silmeniz şart. Bir kaç arkadaş bu şekilde çözmüştü.

DP ile monitöre bağladığınızı söylediğiniz için HDMI ile bağlayıp denediniz mi diye sordum. Hangi kabloyu kullanıyorsanız diğerini takıp denemeniz için. İkisinde de herhalde ses gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı