Asus VP247QG monitöre elektrik gelmiyor

Doğukan Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Ofis Elemanı
Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. ASUS VP247QG monitör kullanıyorum. Perşembe ve cuma günü bilgisayarım ile oynadım. Herhangi bir sorun yoktu. Cuma akşamı 8 gibi falan PC'yi kapattım. Cumartesi sabahı tekrar açmak istedim ancak kasa çalışıyor ama monitör hiçbir şekilde açılmıyor. Elektrik gelmiyor. Başka bir kabloyla da denedim, farklı bir prizde de denedim sonuç aynı. Sizce sebebi ne olabilir?

Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. ASUS VP247qg monitör kullanıyorum. Perşembe ve cuma günü bilgisayarım ile oynadım. Herhangi bir sorun yoktu. Cuma akşamı 8 gibi falan PC'yi kapattım. Cumartesi sabahı tekrar açmak istedim ancak kasa çalışıyor ama monitör hiçbir şekilde açılmıyor. Elektrik gelmiyor. Başka bir kabloyla da denedim, farklı bir prizde de denedim sonuç aynı. Sizce sebebi ne olabilir?

Denediğiniz kablo sağlam ise besleme arızası olabilir.
Ancak bu arıza kolay kolay oluşmaz.
Monitörün ışığı dahi yanmıyor mu?

Teknik bilginiz ve ampermetreniz var ise besleme kartı üzerindeki devre elemanlarının voltajlarını 220 tarafından başlayarak kontrol edin.

Teknik bilginiz yok ise kurcalamayın elektrik çarpabilir sizi.
Bir TV tamircisine baktırın.

Monitörü sökemedim ki devre elamanlarının voltajlarını ölçeyim. Peki tamir edilebilir mi sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı