ASUS VP248GQ monitör incelemesi

Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Genel olarak iyi bir monitör. Aklıma takılan tek şey, ekranın sol ortasında bazen bir piksel (o anki görüntünün ne olduğu fark etmeksizin) yeşile dönüyor. Ekranın o kısmına dokunmamla birlikte o pixel düzeliyor. Sebebini anlamadım. Yine de bu sorunu bu modeldeki bütün monitörlere atfetmeden önce, kutusu açılmış bir ürün aldığımı söylememde fayda var. Ama onun dışında her şey iyi. Renkler uygun, kontrast (bu fiyata bir TN panelde olacağı kadar) iyi, ghosting de oldukça minimal. İz bırakmıyor. Çerçevesi ki misine kalın gelebilir ama beni rahatsız etmedi. TN panel, düz ekran, 75Hz bir monitör bakıyorsanız, aradığınız monitör bu. Fazla uzağa gitmeyin.

Bir de çoğu mağaza, görsellerinde VP248GQL modelini kullanıyor. Yani yukarı aşağı oynayabiliyor. Fakat sattıkları ürün genelde VP248GQ. Yani yukarı aşağı hareket etmiyor. Ama öne arkaya bükebiliyorsunuz, onda bir sorun yok. Eğer sizin için yukarı aşağı oynaması önemliyse, mağazaya hangi model olduğunu sormayı unutmayın.
Bu sitenin moderatörlerine bayılıyorum. "Kimisine" yazıyorum, "ki misine" olarak düzeltiyorlar :D Harikasınız, aynen devam 👍

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı