Asus VP249QGR anlık dalgalanma sorunu

ÖmerT33

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçen Hafta Sistem topladım. Bu sistemle birlikte ASUS VP249QGR monitörü satın aldım.
Monitör 2-3 gündür sebebini çözemediğim bir şekilde anlık olarak üst kısımda dalgalanma yapıyor. Bazen 1 saat boyunca hiç yapmıyor bazen 1 dakikada 3 kez oluyor .Kablolarda sorun olduğunu düşünüp 2 HDMI, 1 DP kablo ile denedim ama sorun hala devam ediyor .Sorunu videoya almaya çalıştım çok net olmasa da anlatmak istediğim şey belli oluyor. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

Video linki :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok mu yardımcı olabilecek kimse

Son düzenleme:
Merhaba. Geçen hafta sistem topladım. Bu sistemle birlikte ASUS VP249QGR monitörü satın aldım.
monitör 2-3 gündür sebebini çözemediğim bir şekilde anlık olarak üst kısımda dalgalanma yapıyor. Bazen 1 saat boyunca hiç yapmıyor bazen 1 dakikada 3 kez oluyor. Kablolarda sorun olduğunu düşünüp 2 HDMI, 1 DP kablo ile denedim ama sorun hala devam ediyor. Sorunu videoya almaya çalıştım çok net olmasa da anlatmak istediğim şey belli oluyor. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok mu yardımcı olabilecek kimse.

Merhaba, aynı sorun bende de mevcut monitörüm. VG248QG ama bende oyun oynadiğim sıra olmuyor bu, acaba sorunu çözebildiniz mi?

Birebir aynı sorunu, AOC monitörde aldıktan 1 gün sonra yaşadım, çok araştırdım bulamadım. Aldığım siteye yazdım kargo no verdiler garantiye gönderecekken, son bir deneme ile kendi imkanlarım ile çözdüm, sorunu yaşayan olursa lazım olur diye yazıyorum;

Aldıktan sonra CS girdiğimde 4:3 ayarında yanda siyah barlar vardı, onları kaldırmak için yaptığım bir ayardan sonra başladı.

Bu siyah barları kaldırmak için Nvidia Denetim masasından, "Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla" kısmında "Tam Ekran" seçeneğini seçtim. Ancak "Ölçeklendirme Nasıl Yapılacak" kısmı "Ekran" olarak duruyordu. G-Sync'i de "G-SYNC Tam ekran modu için etkinleştir" seçince, hem ekranda hem oyunlarda aktif oluyor. Bu sebeple masaüstünde (çalışma prensibini bilmiyorum) videodakinin birebiri dalgalanma başladı.

Özetle;
Nvidia Denetim Masası
Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla - Tam Ekran
Ölçeklendirme Nasıl Yapılacak - GPU
G-SYNC - G-SYNC Tam ekran modu için etkinleştir
seçenekleri ile çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı