ASUS VP249QGR monitörde siyah çizgi oluşuyor

envereyupoglu

Picopat
İyi akşamlar ASUS VP249QGR monitörüm var. Ekranın üst kısmında 2-3 dakikada bir soldan sağa siyah karartı oluşuyor. Bağlantı HDMI kablosu ile monitörden ekran kartına bağlı, sizce sıkıntı monitörde midir? Yoksa ekran kartında ya da kabloda mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar ASUS VP249QGR monitörüm var. Ekranın üst kısmında 2-3 dakikada bir soldan sağa siyah karartı oluşuyor. Bağlantı HDMI kablosu ile monitörden ekran kartına bağlı, sizce sıkıntı monitörde midir? Yoksa ekran kartında ya da kabloda mı?

Farklı kablo ile deneyerek sorunun kablodan mı kaynaklı olduğunu anlayabilir, farklı bir ekranda deneyerek aynı sorun yaşandığı zaman sorunun ekran kartında olduğunu ya da sorun olmadığını anladığında sorunun ekrandan kaynaklandığını anlamak zor değil.
Sıraladıklarımı denersen kesin sonuca ulaşırsın.

Merhaba aynı sorunu bende yaşamaktayım monitörün üst kısmında siyah anlık kararma gelip gidiyor TV'ye bağladım yine oldu 60Hz de olmuyor 144 ve 165 de oluyor sorunu cozebildiniz mi?

Merhaba aynı sorunu bende yaşamaktayım monitörün üst kısmında siyah anlık kararma gelip gidiyor TV'ye bağladım yine oldu 60Hz de olmuyor 144 ve 165 de oluyor sorunu cozebildiniz mi?

Ekran kartın 1660 super mi?

Evet 1660super
60hz ile deneyin
kablodan olabilir içinden çıkanı takmadınız mı
İçinden çıkan kabloyu kullanıyorum philips in hdmi kablosunu denedim ondada oldu displayporttada hdmidada yapiyo
60hz ile deneyin
kablodan olabilir içinden çıkanı takmadınız mı
144hz lik monitörü neden 60hz kullaniyim kabloyla alakası yok ekran kartını servise yollasam bisey yok siyip veri yolluyucaklar adim gibi eminim forumda birisi paylaşmış

Aynısı yukarki videoyla problemim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı