ASUS VP249QGR monitörde yatay şeffaf çizgi

YASUDAREYİZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS VP249QGR monitörümde ETS 2 oynarken çok çok hafif aşırı detaylı bakıldığında çok zor fark edilen şeffaf bir yatay sabit çizgi var. Yenileme hızı 144Hz ve geçici bir süre için HDMI kablo ile bağladığımdan adaptive-Sync çalıştıramıyorum. Bu sebepten dolayı bu normal bir yırtılma mıdır yoksa monitörde sorun mu vardır?
O çizgiyi masaüstünde ya da başka bir yerde göremedim. Ayrıca ek bir sorum var bunun sorun olmadığını biliyorum da merak ediyorum. Monitörün sol üst köşesinde ekranın dışında yani siyah kenarında küçük bir nokta var o nedir?
@Dreamy Bull hocam bakar mısınız?

Son düzenleme:
Merhaba, benzer bir sorunu 1 ay mücadele ederek zorda olsa kazandım.
Ancak çizginin farklı ekranlarda olması biraz kafa karıştırıcı. Bende ki durum biraz farklıydı. Pixel testi yaptıgınızda renkler arasında fark edebiliyormusunuz?
Not: Asus firması 14 gün koşulsuz iade ve müşteri memnuniyeti kapsamında işlem yapabilen bir firma. Bunu her ne kadar vatanbilgisayar ya da diğer tedarikçiler baltalıyor olsada yeni aldığınız bir ürünse geç kalmadan görüşün derim.

0850 855 2787 Asus

Merhaba, benzer bir sorunu 1 ay mücadele ederek zorda olsa kazandım.
Ancak çizginin farklı ekranlarda olması biraz kafa karıştırıcı. Bende ki durum biraz farklıydı. Pixel testi yaptıgınızda renkler arasında fark edebiliyormusunuz?
Not: Asus firması 14 gün koşulsuz iade ve müşteri memnuniyeti kapsamında işlem yapabilen bir firma. Bunu her ne kadar vatanbilgisayar ya da diğer tedarikçiler baltalıyor olsada yeni aldığınız bir ürünse geç kalmadan görüşün derim.

0850 855 2787 Asus
Çizgi farklı ekranda değil hocam aynı ekranda sadece ETS 2 oyununda çok detaylı bakılırsa çok zor bir şekilde görülebiliyor. Masaüstünden kastım Windows ekranı, Chrome vs. hiçbir şey fark etmedim. Piksel testlerini de gerçekleştirdim bir sorun yok ve renkler tam ve doğru bir fark olmuyor. Sadece o oyunda bu tarz bir şey fark edip işkillendim. Cevabınız için teşekkür ederim. Sizin yaşadığınız bu muydu?

Anladım, ben ifade edemedim söylemeye çalıştığım sizin ifadenizle ilgili oyunda gördüğünüz çizgi. Benim yaşadığım durum daha farkı, monitörun ortasına yakın beyaz bir ışık/leke vardı. Kabul etmediler, hayır dendi vs. ASUS'la görüserek destek alarak halledebildim. Sizinki daha farkı bir durum.

Çözdün mü? Bende de ölü piksel testinde yok (kırmızı, yeşil, siyah, mavi de yok sadece bordo renginde belli oluyor anlamadım gitti CS:GO'da kırmızı bıçağım var onu inspect yapınca da belli oluyor.
Bana öyle geldiğine karar verdim ve bir işlem yapmadım. Şu an gözüme batan herhangi bir sorun yok.

Geri
Yukarı