ASUS VP249QGR nasıldır?

Ben de almayı düşünüyorum ama ips panel kullanan arkadaşlarım siyahların çok parladığını söylüyorlar. Uzun kullanımda renk ve performans yorumunuz nedir. Cs go oynuyorum ve video izlerken de güzel bir görüntü almak istiyorum. Görüntü kalitesinin yanında performansı olmadıktan sonra alıp pişman olmak istemiyorum. Cs go gibi oyunlarda performansı nasıl ? 1ms'e alınca titreme oluyor diyenler olmuş.

Ben de almayı düşünüyorum ama IPS panel kullanan arkadaşlarım siyahların çok parladığını söylüyorlar. Uzun kullanımda renk ve performans yorumunuz nedir? CS:GO oynuyorum ve video izlerken de güzel bir görüntü almak istiyorum. Görüntü kalitesinin yanında performansı olmadıktan sonra alıp pişman olmak istemiyorum. CS:GO gibi oyunlarda performansı nasıl? 1Ms'e alınca titreme oluyor diyenler olmuş.

7-8 ay oldu sanırım alalı. Şu an 34" monitörün yanında 2. ekran olarak kullanıyorum. Rekabetçi FPS oyunu da oynadım yarış oyunu da. Şu ana kadar zerre sorun yaşamadım. Renk kalitesi harika. 1 ms olayına gelirsek, VA ve IPS panellerde 1 ms moduna alınca parlaklık ciddi derecede düşüyor. Zaten 1 ms modunu açmaya ihtiyaç da duymuyorsunuz.

Ben de almayı düşünüyorum ama ips panel kullanan arkadaşlarım siyahların çok parladığını söylüyorlar. Uzun kullanımda renk ve performans yorumunuz nedir. Cs go oynuyorum ve video izlerken de güzel bir görüntü almak istiyorum. Görüntü kalitesinin yanında performansı olmadıktan sonra alıp pişman olmak istemiyorum. Cs go gibi oyunlarda performansı nasıl ? 1ms' alınca titreme oluyor diyenler olmuş.
7-8 ay oldu sanırım alalı. Şu an 34" monitörün yanında 2. ekran olarak kullanıyorum. Rekabetçi FPS oyunu da oynadım yarış oyunu da. Şu ana kadar zerre sorun yaşamadım. Renk kalitesi harika. 1 ms olayına gelirsek, VA ve IPS panellerde 1 ms moduna alınca parlaklık ciddi derecede düşüyor. Zaten 1 ms modunu açmaya ihtiyaç da duymuyorsunuz.
Dönüşününüz için öncelikle çok teşekkür ederim. Parlaklığın düşmesi çok sorun değil aslında benim için. Va panel vg24 ile ıps panel vp249 arasında kaldım. İps panellerde ghosting oluyor demelerine rağmen bu iki model arasında va panelde daha çok ghosting oluyormuş sanırsam. Ghosting meselesinde performansını test ettiniz mi ? Özellikle fps ve rekabetçi oyunda çok önemli biliyorsunuz. Tekrar dönüş yaparsanız çok minnetar olurum.

Ben de almayı düşünüyorum ama IPS panel kullanan arkadaşlarım siyahların çok parladığını söylüyorlar. Uzun kullanımda renk ve performans yorumunuz nedir? CS:GO oynuyorum ve video izlerken de güzel bir görüntü almak istiyorum. Görüntü kalitesinin yanında performansı olmadıktan sonra alıp pişman olmak istemiyorum. CS:GO gibi oyunlarda performansı nasıl? 1ms' alınca titreme oluyor diyenler olmuş.

Dönüşününüz için öncelikle çok teşekkür ederim. Parlaklığın düşmesi çok sorun değil aslında benim için. VA panel VG24 ile IPS panel VP249 arasında kaldım. IPS panellerde ghosting oluyor demelerine rağmen bu iki model arasında VA panelde daha çok ghosting oluyormuş sanırsam. Ghosting meselesinde performansını test ettiniz mi? Özellikle FPS ve rekabetçi oyunda çok önemli biliyorsunuz. Tekrar dönüş yaparsanız çok minnetar olurum.

Herhangi bir ghosting sorunuyla karşılaşmadım. Ayrıca VA panel de kullanıyorum IPS panelde siyahlar daha güzel gözüküyor.

1 ms moduna alınca biraz fark hissettim diyebilirim ancak monitörü garantiye göndermeyi düşünüyorum.
Ben de almayı düşünüyorum ama ips panel kullanan arkadaşlarım siyahların çok parladığını söylüyorlar. Uzun kullanımda renk ve performans yorumunuz nedir. Cs go oynuyorum ve video izlerken de güzel bir görüntü almak istiyorum. Görüntü kalitesinin yanında performansı olmadıktan sonra alıp pişman olmak istemiyorum. Cs go gibi oyunlarda performansı nasıl ? 1ms' alınca titreme oluyor diyenler olmuş.

Dönüşününüz için öncelikle çok teşekkür ederim. Parlaklığın düşmesi çok sorun değil aslında benim için. Va panel vg24 ile ıps panel vp249 arasında kaldım. İps panellerde ghosting oluyor demelerine rağmen bu iki model arasında va panelde daha çok ghosting oluyormuş sanırsam. Ghosting meselesinde performansını test ettiniz mi ? Özellikle fps ve rekabetçi oyunda çok önemli biliyorsunuz. Tekrar dönüş yaparsanız çok minnetar olurum.
Ben aldığımda bende ölü piksel çıktı ekranın hemen ortasında. Zamanla alıştım ancak derslerim olduğu için garantiye gönderemedim. Yeni bir monitör aldığım için garantiye göndereceğim. IPS panel olarak kaliteli diyebilirim. Güzel bir model.
1 ms moduna alınca biraz fark hissettim diyebilirim ancak monitörü garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Ben aldığımda bende ölü piksel çıktı ekranın hemen ortasında. Zamanla alıştım ancak derslerim olduğu için garantiye gönderemedim. Yeni bir monitör aldığım için garantiye göndereceğim. IPS panel olarak kaliteli diyebilirim. Güzel bir model.
Monitör farkını sizlere atıyorum.

Soldaki monitör Asus Vg249q, Sağdaki monitör Asus VP249QGR.
ezgif.com-gif-maker (2).gif

Son düzenleme:

Geri
Yukarı