ASUS VP249QGR vs HP X24ih

Bütçe
1500

Mustafa28582

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba aşağıda linklerini bıraktığım 2 monitör arasında kararsızım. İkisi de kağıt üzerinde iyi gözüküyor ve HP daha avantajlı hangisini alsam benim için daha iyi olur?

Burada da video sonunda ghosting vb testi var fakat benim monitörler hakkında pek bilgim olmadığı için pek anlamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
X24İH 894:1 kontrast oranı ve kötü bir siyah tekdüzeliğe sahip
VP249QGR ise %72 NTSC ile piyasadakilerden farkı yok.

Bu monitörü öneririm. %90 DCI P3, %90 NTSC (CIE:1976) ve 350 candela. VA panel olduğu için de doğal olarak kontrastta da üstün.

X24ih 894:1 kontrast oranı ve kötü bir siyah tekdüzeliğe sahip.
VP249QGR ise %72 NTSC ile piyasadakilerden farkı yok.

Bu monitörü öneririm. %90 dcı P3, %90 NTSC (cıe: 1976) ve 350 candela. VA panel olduğu için de doğal olarak kontrastta da üstün.

Teşekkür ederim şu an 15.6 inch IPS laptop ekranından geçersem buna pek bir fark yaşar mıyım renkte parlaklıkta eksi olarak yani teknik detaylardan pek anlamıyorum kusura bakmayın :)

Teşekkür ederim şu an 15.6 inch IPS laptop ekranından geçersem buna pek bir fark yaşar mıyım renkte parlaklıkta eksi olarak yani teknik detaylardan pek anlamıyorum kusura bakmayın :)
Ben de laptop kullanıcısıyım ve tipik %98 sRGB laptop monitörü ile %95 sRGB TN panel monitör arasında fark göremiyorum. Tabii görüş açısından IPS daha önde.

Soruyu yanıtlayacak olursak karanlık ortamlarda, sahnelerde ve temada daha iyi bir deneyim elde edeceksiniz. %90 NTSC olduğu için %72 NTSC (CIE:1953) dışındaki, %90 NTSC (CIE:1976) renk kapsamk içindeki renkleri de göreceksiniz. CIE:1976>CIE:1953

Şu konudaki siyah tek düzelik testlerine bakarsak harika olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca alan birçok kişi var ve giderek artıyor :).

Ben de laptop kullanıcısıyım ve tipik %98 sRGB laptop monitörü ile %95 sRGB TN panel monitör arasında fark göremiyorum. Tabii görüş açısından IPS daha önde.

Soruyu yanıtlayacak olursak karanlık ortamlarda, sahnelerde ve temada daha iyi bir deneyim elde edeceksiniz. %90 NTSC olduğu için %72 NTSC (CIE:1953) dışındaki, %90 NTSC (CIE:1976) renk kapsamk içindeki renkleri de göreceksiniz. CIE:1976>CIE:1953

Şu konudaki siyah tek düzelik testlerine bakarsak harika olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca alan birçok kişi var ve giderek artıyor :).
Okudum incelemeyi monitörde gayet güzel görünüyor ama G-sync sıkıntı gibi ilerde nvidia gpulu kasaya geçmeyi düşündüğüm için. Son olarak 1700 liraya kadar alternatif bir tavsiyeniz var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı