Asus X505-BP RAM Takviyesi

İstemihan

Centipat
Merhaba arkadaşlar, Asus X505-BP model dizüstü bilgisayarım var. 4 GB DDR4 belleğe sahip. Buna 4 daha ekleyip 8 yapmak istiyordum, ben de önce bir içindeki bellek modülüne bakıp ona uygun bir modul alayım diyip bilgisayarı söktüm. Sonra fotograflardan da anlaşılacağı üzere bilgisayarda onboard ram olduğunu ve bir tane boş slot olduğu fark ettim. CPU-Z ve AIDA64 programlarında SPD kısmında hiçbir şey yazmıyor, buraya her DDR4 SO-DIMM bellek olur mu? Yardımcı olursanız çok sevirim.
20190619_123607.jpg
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Benim bildiğim sizin laptobun ram özellikleri DDR4 2400MHZ 1.2V olması lazım.
Cpu-z ve aida64 programında görmeniz lazım ram özelliklerini. Cpu-z de memory kısmına bakın birde. Aida64 programında anakart kısmında spd ve memory bölümünden görebilirsin

Her DDR4 olur diye bir kural yok uyumsuzluk çıkarabilir Ramler

Benim bildiğim sizin laptobun ram özellikleri DDR4 2400MHZ 1.2V olması lazım.
Cpu-z ve aida64 programında görmeniz lazım ram özelliklerini. Cpu-z de memory kısmına bakın birde. Aida64 programında anakart kısmında spd ve memory bölümünden görebilirsin

Her DDR4 olur diye bir kural yok uyumsuzluk çıkarabilir Ramler

Yok işte hocam, bir şey yazmıyor.
Bu ürünü alıp deneyeceğim bakalım, gelişmeleri buraya yazacağım.

Dosya Ekleri

• AA.PNG
    AA.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 42
  • SSD.PNG
    SSD.PNG
    37,7 KB · Görüntüleme: 39
  • AS.PNG
    AS.PNG
    32,8 KB · Görüntüleme: 46
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı