ASUS X505BP BIOS güncelleme sonrası siyah ekran

Bturkmen

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben ASUS X505BP model bir bilgisayara sahibim. BIOS'u güncelledim fakat ekran siyah. ASUS'in Search of incredible yazısı bile çıkmıyor. Nasıl çözebilirim? Rica etsem bir yardımcı olun.

Cihazın altında BIOS sıfırlama yuvası varsa ataç sokup sıfırlayın. Yoksa pili ve şarjı söküp 5dk bekledikten sonra geri takın. Pil sökülmüyorsa içini açıp bağlantısını kesmeyi deneyebilirsiniz. Bu işlem gömülü kontrolcüyü (EC) sıfırlar.

Cihazın altında BIOS sıfırlama yuvası varsa ataş sokup sıfırlayın. Yoksa pili ve şarjı söküp 5dk bekledikten sonra geri takın. Pil sökülmüyorsa içini açıp bağlantısını kesmeyi deneyebilirsiniz. Bu işlem gömülü kontrolcüyü (EC) sıfırlar.

Recep bey ben arkasını falan sokmekten hiç anlamam da arkada da BIOS sıfırlama tuşu yok. Pil de çıkartılabilir değil nasıl yapabilirim 😭

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir bilgisayarcıya götürün ve bataryayı söküp 5 dakika bekleyin ve geri taktırıp deneyin o vakit.
Ya da YouTube üzerinden batarya söküm videoalarını izleyip deneyebilirsiniz.

Bataryayı anakarta bağlı kablosunu söküp taktım gene de olmadı bataryayı komplemi sokmemiz lazım?

Cihazın altında BIOS sıfırlama yuvası varsa ataş sokup sıfırlayın. Yoksa pili ve şarjı söküp 5dk bekledikten sonra geri takın. Pil sökülmüyorsa içini açıp bağlantısını kesmeyi deneyebilirsiniz. Bu işlem gömülü kontrolcüyü (EC) sıfırlar.

Recep bey bataryayı soktum 5 dk bekledim geri taktım gene de olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı