ASUS X515JF-BR024t laptop üniversite için yeterli midir?

Sonrası için demiştim, dediğinizi yaptım. Film izlerken arkada hiçbir şey açık değilken sıcaklık değerleri 60-70 aralığında.
Tamamdır daha da düşer. FIVR sekmesine girin. Ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -60 ayarlayın. Apply'a basın.

Ekranın orta üst kısmından bu sefer CPU Core'u seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz CPU Core için Offset Voltage değerlerini -60 ayarlayın. Apply'a basın.

İntel GPU ve İGPU Unslice'ı da benzer şekilde -60 Offset Voltage ayarlayın.

System Agent kalabilir. Şimdi FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşede 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın.

Sıcaklıklar düşecektir giderek. Biraz daha voltajı azaltabiliriz yerine göre. Bir bakalım böyle nasıl olacak.

Tamamdır daha da düşer. Fıvr sekmesine girin. Ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mv yapın ve CPU cache için offset Voltage'i -60 ayarlayın. Apply'a basın.

Ekranın orta üst kısmından bu sefer CPU Core'u seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında offset Voltage'i göreceksiniz CPU Core için offset voltage değerlerini -60 ayarlayın. Apply'a basın.

Intel GPU ve iGPU Unslice'ı da benzer şekilde -60 offset voltage ayarlayın.

System agent kalabilir. Şimdi fıvr sekmesinde ekranın sağ en alt köşede 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin. Apply'a basın.

Sıcaklıklar düşecektir giderek. Biraz daha voltajı azaltabiliriz yerine göre. Bir bakalım böyle nasıl olacak.

Fıvr sekmesinin üzerinde "locked" yazısı var, o kilidi nasıl kaldıracağım peki?

Fıvr sekmesinin üzerinde "locked" yazısı var, o kilidi nasıl kaldıracağım peki?
Oh!
Şunu deneyin:
Olmazsa maalesef etkisini gösteremem sizlere. Bir de Nvidia ekran kartınız varsa ayarlarını kurcaladınız mı denetim masasından?

Oh!
Şunu deneyin:
Olmazsa maalesef etkisini gösteremem sizlere. Bir de Nvidia ekran kartınız varsa ayarlarını kurcaladınız mı denetim masasından?
Evet tüm ayarlar minimumda, şu an oyunu maximum ayarlarda laptopun kendi ekranında (1366x768 çözünürlükte) 100 fps civari oynuyorum hiç drop girmedi. Sıcaklık ise 80-85 aralığında seyir ediyor. Acaba ben harici bir monitöre (1920x1080)e bağlayıp oynadığım için mi öyle oluyordu? Sizce bir alakası olabilir mi? Dediğiniz linke de hemen bakıyorum.
Bir de laptopu daha dün aldım, oyun oynarken (mesela LoLde max ayarlarda) 80 derece olması normal mi? Sizce Asus'u arayıp bir görüşmeli miyim?

Son düzenleme:
Evet tüm ayarlar minimumda, şu an oyunu maximum ayarlarda laptopun kendi ekranında (1366x768 çözünürlükte) 100 fps civari oynuyorum hiç drop girmedi. Sıcaklık ise 80-85 aralığında seyir ediyor. Acaba ben harici bir monitöre (1920x1080)e bağlayıp oynadığım için mi öyle oluyordu? Sizce bir alakası olabilir mi? Dediğiniz linke de hemen bakıyorum.
Bir de laptopu daha dün aldım, oyun oynarken (mesela LoLde max ayarlarda) 80 derece olması normal mi? Sizce Asus'u arayıp bir görüşmeli miyim?
İnanın epey soğuk. Normalde daha sıcak olmasını beklerdim. Hele benim o yapmaya çalıştığım şeyi yapsak 72'de oynatacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı