ASUS X515JF-BR024t vs Lenovo Ideapad 5

Smyye

Femtopat
Daha fazla  
ASUS X515JF-BR024t, i5, 8 GB RAM mi yoksa Lenovo Ideapad 5, i5, 8 GB RAM mi? Üniversite için istiyorum sadece LoL oynarım. Hangisi daha kalitelidir ve daha uzun süre dayanır daha kullanışlıdır? Başka öneriniz varsa açığım. 7500 civarı bütçem var.

Ekrana önem veriyorsan bu modeli almanı öneririm.

Şu an Lenovo Ideapad 5 Ryzen 5 5500u modelini kullanıyorum. Oyunda oynadım. Klavye ısınyor, doğru fakat hiç rahatsız etmiyor. Tek bir sıkıntısı var cihazın ekranı kötü.

Ekrana önem veriyorsan bu modeli almanı öneririm.

Şu an Lenovo Ideapad 5 Ryzen 5 5500u modelini kullanıyorum. Oyunda oynadım. Klavye ısınyor, doğru fakat hiç rahatsız etmiyor. Tek bir sıkıntısı var cihazın ekranı kötü.
Huawei düşünüyordum başta ancak huawei markasının bilgisayarda iyi olmadığını söylediler o yüzden onu çıkardım listemden. Bir de intel işlemcinin ve ryzen ın farkı nedir acaba

Huawei düşünüyordum başta ancak Huawei markasının bilgisayarda iyi olmadığını söylediler o yüzden onu çıkardım listemden. Bir de Intel işlemcinin ve Ryzen'ın farkı nedir acaba?

Huawei laptoplarda kendini bayağı geliştirdi. Bakmanızı tavsiye ederim.

Intel işlemciyi Intel, Ryzen işlemciyi AMD üretiyor. Performans olarak hafif farklar var.

Hangisinin performansı daha iyi peki.

Tek çekirdek olarak i5 1135G7 minicik daha üstün.

Fakat Ryzen 5 5500u çoklu çekirdekte öne geçiyor ve içindeki GPU daha iyi. Oyunlarda performansı daha fazla. Ayrıca çoklu çekirdek demek daha hızlı render yapması demek.

Karar sizin. İkisi arasında çok az fark vardır. Ben olsam Huawei Matebook D15 alırdım.

Şu an Ideapad 5 sahibiyim. Ekran kalitesi kötü. Şarjı 4-5 saat gidiyor. Bunun dışında sorunu yok. Önerim Matebook D15'tir.

Yeni konular

Geri
Yukarı