Asus X541 Laptop HDD ve CD-ROM'u görmüyor

Özkanst

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ASUS X541 notebook bilgisayarım var. RAM slotunu görebilmek için anakartı komple çıkarmam gerekiyordu. RAM slotuna ulaştım ve fan yuvalarını temizledim. Gerektiği gibi bilgisayarı topladım ancak bilgisayarı açtığımda direkt olarak BIOS'a giriyor BIOS'da ise ne HDD görünüyor ne CD-ROM disketi.
CD-ROM'da elektrik var. Tuşuna basınca disketi içinden çıkarıyor ve HDD'de dönme sesi de var.
Eskiden 1 kez HDD'yi çıkarıp taktım, görmemişti. Başka bir HDD'yi takıp çıkardım düzelmişti. Aynı sorun oluştu. Tekrar yardımlarınızı bekliyorum.
IMG_20190731_000723.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bu konuyu başka bir arkadaşımız da yaşadı. Hdd sata 3 yerine sata 2 kullanıyor olabilir. Yada anakrtınız sata 3 yerine sata 2 kullanyor olabilir. Ya da çok eski ise ata kullanıyor bile olabilir. Hdd yi başka bir bilgisayara tak. Çalışıyorsa laptopta sorun var. O da olmadı hdd nin içini aç ve içindeki minik cd yi çıkar ve içindeki cd çıkarılmış başka bir hdd ye tak. Düzelmesse biraz paraya kıyıp veri kurtarmacılara gönder.

Merhaba arkadaşlar, ASUS X541 notebook bilgisayarım var. RAM slotunu görebilmek için anakartı komple çıkarmam gerekiyordu. RAM slotuna ulaştım ve fan yuvalarını temizledim. Gerektiği gibi bilgisayarı topladım ancak bilgisayarı açtığımda direkt olarak BIOS'a giriyor BIOS'da ise ne HDD görünüyor ne CD-ROM disketi.
CD-ROM'da elektrik var. Tuşuna basınca disketi içinden çıkarıyor ve HDD'de dönme sesi de var.
Eskiden 1 kez HDD'yi çıkarıp taktım, görmemişti. Başka bir HDD'yi takıp çıkardım düzelmişti. Aynı sorun oluştu. Tekrar yardımlarınızı bekliyorum.
Eki Görüntüle 422252

çözümünü bulabildinmi

Yeni konular

Geri
Yukarı