ASUS X541UJ laptopa macOS yükleme

Eren Batu

Kilopat
Daha fazla  
1643013071502.png

1643013093860.png

1643013147940.png

Hangi macOS sürümünü yüklemeliyim? Dualboot yapmayı planlıyorum çünkü bir yandan üniversite işlerimi Mac'den hallederken diğerini oyun vs için yapmak istiyorum.

macOS yüklemeyi hiç bilmiyorum yani (Config hazırlama ve hazırladığın Config dosyasını bir yere atma) hiç bilmiyorum. Yardımcı videolar ve bu konu hakkında en iyi bilgiye sahip biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1280267

Eki Görüntüle 1280268

Eki Görüntüle 1280269

Hangi macOS sürümünü yüklemeliyim? Dualboot yapmayı planlıyorum çünkü bir yandan üniversite işlerimi Mac'den hallederken diğerini oyun vs için yapmak istiyorum.

macOS yüklemeyi hiç bilmiyorum yani (Config hazırlama ve hazırladığın Config dosyasını bir yere atma) hiç bilmiyorum. Yardımcı videolar ve bu konu hakkında en iyi bilgiye sahip biri varsa yardımcı olursa sevinirim.
Monterey sürümü denenebilir. Ayrıca donanımlarınızı belirtmek için “dxdiag” değil “AIDA64” kullanmanız daha iyi olur. Rehber: Hackintosh için Donanım Öğrenme bu rehbere bakarak ethernet, Wi-Fi ve SSD gibi donanımlarınızın modellerini buraya yazın.

Tamamdır.
@453482

İşlemci modeli: Intel(r) Core(tm) i7-7500u CPU @2.70 GHz.

Görüntü bağdaştırıcıları: 1. Intel(r) HD Graphics 620 / 2.NVIDIA GeForce 920M.

(Diğerlerini fotoğraf atıyorum bilginize)

(Donanım öğrenme 5.PNG) görselinde 2 tane fotoğraf paylaştım bunlardan birisi touchpad olanı diğeri ise USB ile kullandığım fare olabilir.
@453482 sizi bekliyorum efendim.

Dosya Ekleri

• donanım öğrenme 5.png
    donanım öğrenme 5.png
    34,3 KB · Görüntüleme: 36
  • donanım öğrenme 4.png
    donanım öğrenme 4.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 25
  • donanım öğrenme 3.png
    donanım öğrenme 3.png
    1,5 KB · Görüntüleme: 34
  • donanım öğrenme 2.png
    donanım öğrenme 2.png
    3 KB · Görüntüleme: 24
  • donanım öğrenme 1.png
    donanım öğrenme 1.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Tamamdır.
@453482

İşlemci modeli: Intel(r) Core(tm) i7-7500u CPU @2.70 GHz.

Görüntü bağdaştırıcıları: 1. Intel(r) HD Graphics 620 / 2.NVIDIA GeForce 920M.

(Diğerlerini fotoğraf atıyorum bilginize)

(Donanım öğrenme 5.PNG) görselinde 2 tane fotoğraf paylaştım bunlardan birisi touchpad olanı diğeri ise USB ile kullandığım fare olabilir.
Wi-Fi desteklenmiyor. SSD destekleniyor olması lazım. Ses kartının tam modelini AIDA64 ile bulun. "Çokluortam" seçeneğine tıklayıp "PCI / PnP Ses" kısmına girerseniz ses kartınızın modelini görebilmeniz lazım. Harici ekran kartı desteklenmiyor ve bu yüzden bunu "-wegnoegpu" komutu ile devre dışı bırakmamız gerekecek. Bu desteklenmeyen donanımlar dışında genel olarak sisteminiz destekleniyor gibi duruyor. Monterey sürümü kurulabilir. Technopat'taki imajları kullanabilirsiniz. Eğer kurulumda hata alırsanız da yeni konu oluşturabilirsiniz.

Wi-Fi desteklenmiyor. SSD destekleniyor olması lazım. Ses kartının tam modelini AIDA64 ile bulun. "Çokluortam" seçeneğine tıklayıp "PCI / PnP Ses" kısmına girerseniz ses kartınızın modelini görebilmeniz lazım. Harici ekran kartı desteklenmiyor ve bu yüzden bunu "-wegnoegpu" komutu ile devre dışı bırakmamız gerekecek. Bu desteklenmeyen donanımlar dışında genel olarak sisteminiz destekleniyor gibi duruyor. Monterey sürümü kurulabilir. Technopat'taki imajları kullanabilirsiniz. Eğer kurulumda hata alırsanız da yeni konu oluşturabilirsiniz.
Wi-fi desteklemiyor ama ethernet kablosuyla erişim sağlayabilirim galiba.
1643019942098.png

Wi-Fi desteklenmiyor. SSD destekleniyor olması lazım. Ses kartının tam modelini AIDA64 ile bulun. "çokluortam" seçeneğine tıklayıp "PCI / PnP ses" kısmına girerseniz ses kartınızın modelini görebilmeniz lazım. Harici ekran kartı desteklenmiyor ve bu yüzden bunu "-wegnoegpu" komutu ile devre dışı bırakmamız gerekecek. Bu desteklenmeyen donanımlar dışında genel olarak sisteminiz destekleniyor gibi duruyor. Monterey sürümü kurulabilir. Technopat'taki imajları kullanabilirsiniz. Eğer kurulumda hata alırsanız da yeni konu oluşturabilirsiniz.

Dediğim gibi kurulumu komple hiç bilmiyorum şu an bir rehber olarak imaj vs açılmış o imajda bütün macOS sürümleri mevcut ama config vs. olaylar var onları hiç bilmiyorum nasıl yapıldığını.
Wi-fi desteklemiyor ama ethernet kablosuyla erişim sağlayabilirim galiba.

1643019942098.png

Dediğim gibi kurulumu komple hiç bilmiyorum şu an bir rehber olarak imaj vs açılmış o imajda bütün macOS sürümleri mevcut ama Config vs. Olaylar var onları hiç bilmiyorum nasıl yapıldığını.
@453482

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu model hakkında çok bir bilgim yok ancak deneyebileceğimiz birkaç kext var. Onların çalışması kesin değil ancak bir ihtimal çalışma ihtimali var.
Dediğim gibi kurulumu komple hiç bilmiyorum şu an bir rehber olarak imaj vs açılmış o imajda bütün macOS sürümleri mevcut ama config vs. olaylar var onları hiç bilmiyorum nasıl yapıldığını.

@453482
Config dosyası gibi şeyler sizi korkutmasın. Bunları öğrendikten sonra çocuk oyuncağı gibi gelecektir. İlk başta elbette zor gözükse dahi birkaç kez kurulum yaptıktan sonra alışılıyor. Bu kurulumları yapmak için rehberler var. Mesela @Yiğit Gençer'in yaptığı rehberler var. Bu kanal kendisinin ve birkaç kez macOS kurulum rehberi yaptı. Bunları takip edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı