ASUS X542UR Ekran Kartı Değişimi Mümkün mü?

Darktriad

Hectopat
Herkese iyi günler, 2 yıl önce bir laptop almıştım. Çok fazla oyun oynayan biri değilimdir fakat Witcher serisini fazlasıyla seven bir insanım ve laptopum Witcher 3 için yeterli bir performans veriyor diyemem, 25 FPS alıyorum. :) Bir oyun içinde yeni bilgisayar alamam, malum dolar aldı başını gidiyor. 2 yıl önce 3500 TL'ye aldığım bilgisayar şimdi 6000 civarı olmuştur zaten. Laptop ekran kartı değişimi için MXM-II slotu gerekiyormuş. Bende olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Laptopu internette aratınca hala çıkıyor. Zaten bu siteden almıştım, direkt bu:

930MX ekran kartımı yükseltmem mümkün müdür? Değilse FPS artışı için ne yapabilirim? (Oyun ayarlı düşük-orta arası onları yaptım daha teknik bir cevap arıyorum.) 8 GB RAM'in yanına bir 8 GB RAM daha taksam FPS artışı sağlar mı ya da SSD alsam FPS artışı alır mıyım? Ekran kartımı güncelliyorum, NVIDIA ayarlarında en yüksek performansı da seçtim. Şu oyunu sabit 30FPS yapsam bana yeter. Teşekkür ederim.

Herkese iyi günler, 2 yıl önce bir laptop almıştım. Çok fazla oyun oynayan biri değilimdir fakat Witcher serisini fazlasıyla seven bir insanım ve laptopum Witcher 3 için yeterli bir performans veriyor diyemem, 25 FPS alıyorum. :) bir oyun içinde yeni bilgisayar alamam, malum dolar aldı başını gidiyor. 2 yıl önce 3500 TL'ye aldığım bilgisayar şimdi 6000 civarı olmuştur zaten. Laptop ekran kartı değişimi için MXM-ıı slotu gerekiyormuş. Bende olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Laptopu internette aratınca hala çıkıyor. Zaten bu siteden almıştım, direkt bu:

930MX ekran kartımı yükseltmem mümkün müdür? Değilse FPS artışı için ne yapabilirim? (Oyun ayarlı düşük-orta arası onları yaptım daha teknik bir cevap arıyorum.) 8 GB RAM'in yanına bir 8 GB RAM daha taksam FPS artışı sağlar mı ya da SSD alsam FPS artışı alır mıyım? Ekran kartımı güncelliyorum, NVIDIA ayarlarında en yüksek performansı da seçtim. Şu oyunu sabit 30FPS yapsam bana yeter. Teşekkür ederim.

Grafikleri kisin RAM'iniz MHz düşükse daha yuksek MHz ve CL degeri dusuk RAM alin ekran karti lehimli kartiniz degismiz termal bakim yapin fani temizliyip macunu degistirin SSD alirsaniz FPS artmaz ama yuklenme sureleri gozle gorulur derecede azalir iyi sosyaller.

Grafikleri kisin RAM'iniz MHz düşükse daha yuksek MHz ve CL degeri dusuk RAM alin ekran karti lehimli kartiniz degismiz termal bakim yapin fani temizliyip macunu degistirin SSD alirsaniz FPS artmaz ama yuklenme sureleri gozle gorulur derecede azalir iyi sosyaller.
Ram 2400MHZ, yeterli mi değilse kaç olmalı?

Yeni konular

Geri
Yukarı