ASUS X542UR-GQ275t sistemde yüksek işlemci kullanımı

Serkanx027

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ASUS X542UR-GQ275t model laptopa yakın zamanda bir SSD aldım. Abim kendisinin takabileceğini söyleyerek SSD'yi taktı ancak takarken bataryaya hasar verdiği için bilgisayarın fişini çektiğim anda güç kesilip direkt olarak bilgisayar kapanıyor. SSD'yi başka bir tanıdığıma taktırdım ve genel temizliğini yapmasını istedim. Daha önce açtığımızda bataryaya kısa devre yaptırmış olabileceğimizi söyledi ve bataryaya aslında güç olduğunu ancak elektriği anakarta iletemediğini söyledi. Şimdi sorun şu ki bilgisayarda Chrome'da takılırken bile işlemciye aşırı yük biniyor ve fanlar çok hızlı çalışıp aşırı ses çıkartıyor. Minecraft'ı açmaya çalıştım daha menüde iken bile işlemci kullanımı %100 harici ekran kartı kullanımı %40 50'lerde geziyor. Bu sorunun asıl kaynağı nerede olabilir ve nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Video ve fotoğraflar ektedir
Forumda gezinirken böyle bir konu buldum benim sorunumun birebir aynısı ve aşamalarda aynı aslında sorunun asıl kaynağı bu hdd caddydeki pin olabilir mi acaba uğraştığıma değer mi

Dosya Ekleri

• SodaPDF-converted-Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    SodaPDF-converted-Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    146,9 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı