ASUS X542UR-GQ437T RAM ve SSD Yükseltmesi

YASUDAREYİZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar bu modeldeki dizüstü bilgisayarıma RAM ve SSD yükseltmesi yapmak istiyorum. Ben araştırmalarımı yaptım ve bir kaç parça buldum ve sizlere de danışmak istedim. Uyumluluklarına bakmanızı ve varsa tavsiyelerinizi istiyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

RAM slotu;

Üzerindeki RAM'in özellikleri; 8GB, DDR4, 2400MHz, CL17, 260 pin, 1.2V, Single Rank

Almayı düşündüğüm RAM seçenekleri;

KINGSTON 8GB 2400MHz CL17 DDR4 Notebook Ram | ITOPYA (yongaların yerleşimi sistemdeki RAM'le aynı olduğu için estetik açıdan bana en uygunu bu gibi geliyor.)

Üstteki 2 RAM aynı gibi geliyor ama bir farkı olabilir diye atmak istedim. Benim bulduğum en ideal RAM'ler bunlar tabii ki Kingston olacak diye bir şey yok varsa farklı tavsiyelerinizi bekliyorum.

M2 SSD slotu;

ASUS'u aradığımda M2 SATA SSD takabileceğimi söylediler. Yarın tekrar arayıp tekrar soracağım sizin bilginiz varsa NVMe takabilir miyim diye sormak isterim sizlere de.

SSD için kendi düşündüğüm seçenekler;

NVMe varsa diye bunlara da baktım;

Ve son olarak şu anakartı ve fanı elektrikli süpürgeyle temizlesem sorun olur mu?

550 TL civarı bütçem var hata yapmak istemiyorum sizlere danışmak istedim. Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür eder iyi günler dilerim.
Yardım edebilecek kimse yok mu?
Ve SSD ölçüsü 2280 olmalı sanırım onu sormayı da unutmuşum.

Son düzenleme:
Kardeşim kusura bakma ben geç gördüm. Aynı modelin GQ438T olanı var bende. Attığın RAM'ler uyumlu ama SSD benim de kafamı karıştırdı. M.2 SATA ve NVMe farkını bilemediğim için SSD konusunda bir şey diyemem. Kolay gelsin.

Merhaba konunun üzerinden bayağı zaman geçmiş umarım bir sonuç elde etmişsindir. Aynı cihazdan benim de var ve bu M.2 SATA mı yoksa M.2 NVMe mi sorusuna cevap bulamadım.

M2 Sata SSD destekliyor arkadaşlar. Ben crucial mx500 250GB tercih ettim ve gayet memnunum tavsiye ederim.

M2 Sata SSD destekliyor arkadaşlar. Ben crucial mx500 250GB tercih ettim ve gayet memnunum tavsiye ederim.
M.2 NVMe desteklemediğinden emin miyiz? şuan hala kullanıyor musunuz bu cihazı? oyunlarda bir katkısı oldu mu diye sormak istiyorum daha doğrusu ? örneğin pubg mobilde delirten takılmalar ya da kasmaları giderebilir miyiz bu şekilde?

Evet kullanıyorum gayet de memnunum. Özellikle yükleme sürelerinda oldukça iyi bir fark oluştu.

Evet kullanıyorum gayet de memnunum. Özellikle yükleme sürelerinda oldukça iyi bir fark oluştu.

Hocam laptop için ASUS sitesinde SATA3 M.2 SSD desteği olduğunu söylemiş. Ancak gördüğüm kadarıyla SATA 3 M.2 SSD'lerde 2 diş var ama bu laptopun içini açip bakınca yuva kısmında tek diş olduğunu görüyoruz. Ben gördüğüme inanarak NVMe M.2 SSD aldım çünkü NVMe olanlar tek diş oluyor. Yuvaya çok güzel oturdu ancak laptop görmüyor. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı NVMe M.2 SSD için? Cevaplarınız benim için çok kıymetli teşekkürler.

Hocam çok yanlış yapmışsınız ve görmemesi çok doğal. Sata destekleyen cihazlar NVMe SSD’leri görmediği gibi, NVMe destekli cihazlar da SATA SSD’leri çalıştıramazlar. Satın olmuş olduğunuz NVMe SSD’yi o cihazda çalıştırma şansınız yok sitede de gördüğünüz gibi SATA bir SSD tercih etmeniz gerekmekte. Benim paylaşmış olduğum Crucial SSD de iki dişli herhangi bir uyum sıkıntısı olmuyor gönül rahatlığıyla öneriyorum. Yardımım dokunduysa ne mutlu bana ben teşekkür ediyorum ve gelişmelerden haberdar etmenizi rica ediyorum. Sağlıkla kalın.

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler. NVMe SSD şu an ne yazık ki benim için çöp oldu. SATA SSD alabilmek için elimdekini satmam gerekiyor. O kadar para verdim. Konudan biraz alakasız ama nereden satabilirim tavsiyesi olan var mı?

Usta öncelikle sana teşekkür etmek istiyorum. Aynı model bilgisayarım var ve sayende kafamdaki tüm soruların çözümünü buldum. Bir sorum olacak. Kullandığın SSD'den memnun musun? Taktıktan sonra ısınma problemi oldu mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…