ASUS X542UR laptopa SSD önerisi

QUUENYZ

Hectopat
Daha fazla  
Elimde bu bilgisayardan mevcut. M.2 SSD yuvası var mı bilmiyorum. Tamamen bilgisayarın hızlanması için Windows'u kurmak amacıyla alıyorum. Kaç GB olacağı sizin önerilerinize bağlı. M.2 yuvam varsa M.2, yoksa normal bir SSD bulup önerebilir misiniz? Bütçem maksimum 500.

Bende de aynı model vardı bir tek benim işlemci 8. nesil ve RAM 4 GB idi ona 256 GB Kingston SKC600 taktırdım yeterli hızda bence.

NVMe desteği yok maalesef. Sadece M.2 SATA SSD takılabiliyor. Ki SATA hızlarında çalışan bir M.2 SSD'ye para vermeye gerek yok. 500 TL bütçeye 500 GB SSD önerebilirim.
Başka ürün bakmaya da gerek yok açıkçası. Hayırlı olsun. Bütçe artmazsa bunu alabilirsiniz;

https://www.hepsiburada.com/kingsto...-skc600-256g-p-HBV00000OYWU4?magaza=VPBİLİSİM Önerim budur ben de kullanıyorum aynı satıcıdan aldım gayet memnunum.

https://www.hepsiburada.com/kingsto...-skc600-256g-p-HBV00000OYWU4?magaza=VPBİLİSİM Önerim bu. Ben de kullanıyorum aynı satıcıdan aldım gayet memnunum.
500 TL bütçeye 500 GB SSD almak varken 256 GB SSD almak saçmalık. Bu KC600'ların fiyatları bir garip zaten. Alınmaz o fiyatlarda durduğu sürece. 870 EVO daha iyi bir tercih olur.

500 TL bütçeye 500 GB SSD almak varken 256 GB SSD almak saçmalık. Bu KC600'ların fiyatları bir garip zaten. Alınmaz o fiyatlarda durduğu sürece. 870 EVO daha iyi bir tercih olur.
Haklısınız ama hızı gayet yüksek normalde daha azdı birden arttırdılar.

Haklısınız ama hızı gayet yüksek normalde daha azdı birden arttırdılar.
İşte hocam hiç uygun değil bu tür SSD'ler artık. Samsung 870 EVO'nun şu an rakibi yok. KC600'ün dengi 860 EVO zaten. KC600'dan daha ucuza daha kaliteli 870 EVO var. :) 870 EVO'nun fiyatlandırmasını çok iyi yaptı Samsung. O yüzden rakibi yok. Çoğu SATA SSD'nin hızı aynı zaten. Sınırlarına gelindi çünkü.

İşte hocam hiç uygun değil bu tür SSD'ler artık. Samsung 870 EVO'nun şu an rakibi yok. KC600'ün dengi 860 EVO zaten. KC600'dan daha ucuza daha kaliteli 870 EVO var. :) 870 EVO'nun fiyatlandırmasını çok iyi yaptı Samsung. O yüzden rakibi yok. Çoğu SATA SSD'nin hızı aynı zaten. Sınırlarına gelindi çünkü.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Elimde bu bilgisayardan mevcut. M.2 SSD yuvası var mı bilmiyorum. Tamamen bilgisayarın hızlanması için Windows'u kurmak amacıyla alıyorum. Kaç GB olacağı sizin önerilerinize bağlı. M.2 yuvam varsa M.2, yoksa normal bir SSD bulup önerebilir misiniz? Bütçem maksimum 500.

M2 sata desteği görünüyor.

Geri
Yukarı