Asus X542UR Nasıl Açılır?

Inoit

Decapat
Yer
Nowhere
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim ürüne sahibim SSD takmak için açmak istiyorum bütün vidaları sökdüm sadece birisi kaldı. Oda alttaki resim yuvarlak içine aldığım vida, onu nasıl sökeceğimi bilimiyorum, çünkü kapağın altında kalıyor. İnternetten uzun süre araştırdım bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Leptop bu:

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşaretlediğiniz vidayı sökmüyorsunuz. RAM'lerin olduğu taraftaki 2 adet vidayı söktüğünüz zaman iş tamamdır. Klavyeyi söküp o şekilde SSD takabilirsiniz. Klavye ile alt kapak arasında tırnaklar var, o tırnakları kaldırmak gerekiyor. Kart veya ince bir aletle tırnakları kaldırın, sonra klavye ve dokunmatik yüzey için olan bağlantıları dikkatlice sökün.

Bu bilgisayarlarda sökme işi zor olabiliyor. Bu bilgisayar bende de var. SSD'yi takmak için baya zaman harcamıştım.
İşaretlediğiniz vidayı sökmüyorsunuz. RAM'lerin olduğu taraftaki 2 adet vidayı söktüğünüz zaman iş tamamdır. Klavyeyi söküp o şekilde SSD takabilirsiniz. Klavye ile alt kapak arasında tırnaklar var, o tırnakları kaldırmak gerekiyor. Kart veya ince bir aletle tırnakları kaldırın, sonra klavye ve dokunmatik yüzey için olan bağlantıları dikkatlice sökün.

Bu bilgisayarlarda sökme işi zor olabiliyor. Bu bilgisayar bende de var. SSD'yi takmak için baya zaman harcamıştım.

Çözüm

Hocam tam olarak space tuşunun sol tarafı ile alt tuşunun altında tutan bişey var o yüzden klavye ayrılmıyor

Sökülecek vidalar bu.

x542ur_1.jpg

x542ur_2.jpg

Ek olarak aşağıdaki linkteki videoyu izle. M.2 SATA SSD takmayı gösteriyor fotoğraflarla. Dediğin şey klavyenin veya dokunmatik yüzeyin (touchpad) bağlantı kablosu olabilir. Böyle kağıt gibi kablosu vardır. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sökülecek vidalar bu.

Eki Görüntüle 432848

Eki Görüntüle 432849

Ek olarak aşağıdaki linkteki videoyu izle. M.2 SATA SSD takmayı gösteriyor fotoğraflarla. Dediğin şey klavyenin veya dokunmatik yüzeyin (touchpad) bağlantı kablosu olabilir. Böyle kağıt gibi kablosu vardır. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler yaptım :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı