Çözüldü ASUS X542ur sistem donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

QUUENYZ

Hectopat
Daha fazla  
Asus X542ur Core İ5 7200U notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Asus X542ur Core İ5 en uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al. öncelikle merhabalar. 2017 yılında almış olduğum ASUS X542ur modelli laptopumda yaklaşık iki günde bir donma, kasma yaşıyorum. Mesela iki gün hiç sıkıntı yaşamadan gayet akıcı bir şekilde bilgisayarımı kullanıyorum. Sonraki gün bilgisayarı açtığımda aşırı yavaş oluyor. Örneğin: YouTube'den video izlerken takılıyor, oyun oynarken drop yiyorum. (FPS de bir skıntı yok, sadece drop yiyorum.) Word'den bir şeyler yazarken takılıyor vb. sizce sorun neden kaynaklıdır? :)

Özellikler: i5 7200u 2.5GHz (Turbo'yla 3.1e kadar çıkıyor)
8 GB 2133MHz RAM.
GT930MX(2 GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Isıların ve diskin iyi görünüyor.
Bu durum ne zaman olmaya başladı?
Herhangi bir donanım değişikliği yapıldımı sisteme?

Hayır. Herhangi bir değişiklik yapılmadı ve yaklaşık 1 haftadır bilgisayar böyle çalışıyor.
Arkadaşlar sorunum çözüldü. Görev yöneticisine bakarken disk kullanımının %100 olduğunu gördüm. YouTube'den çözümüne baktım ve uyguladım. Sorunum bundan kaynaklanıyormuş. Düzeldi :)
1611990556162.png
1611990909820.png

@zeki1981

Son düzenleme:
Isıların ve diskin iyi görünüyor.
Bu durum ne zaman olmaya başladı?
Herhangi bir donanım değişikliği yapıldımı sisteme?

Hayır. Herhangi bir değişiklik yapılmadı ve yaklaşık 1 haftadır bilgisayar böyle çalışıyor.
Arkadaşlar sorunum çözüldü. Görev yöneticisine bakarken disk kullanımının %100 olduğunu gördüm. YouTube'den çözümüne baktım ve uyguladım. Sorunum bundan kaynaklanıyormuş. Düzeldi :)

Son düzenleme:
Çözüm
aynı bilgisayar bendede var aynı sorun bendede var çözüm videosunu atarmısın lütfen

Aynı bilgisayar bende de var aynı sorun bende de var çözüm videosunu atar mısın lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodakileri uygularsan sorununun kalkacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı