Asus X550CC Mac Os X Mavericks Kurulumunda Reset Atması

Muhiddin

Kilopat
Asus X550CC İ7 3537U 2.0 İşlemci-1TB Harddisk-8Gb Ram-Nvidia Geforce GT-720M-HD Graphics 4000
Mac Os X Mavericks kurarken kurulum ekranına gelmeden reset atıyor. Chameleon ile de boot ettim. -x komutu da denedim. GraphicsEnabler=No veya Yes komutunu da denedim.Bu ncpi=0x2000 -f -v cpus=1 komut gurubu,ncpi=0x3000 -v -f cpus=1 komut gruplarını da denedim.
Transmac ile ekran kartı kextlerini silecektim ama hangi kextleri sileceğimi bilmiyorum.

Youtube 'da 2 tane video ekledim. Birisi normal boot ederken diğeri chameleon ile boot ederken çıkan sorunlar;

Bu Chameleon ile boot ederken;
Asus X550CC Mac Os X Mavericks Kurulumunda Chameleon ile Boot Edildiğinde Karşılaşılan Hata - YouTube

Bu normal boot ederken;
Asus X550CC Mac Os X Mavericks Kurulumunda Reset Atması - YouTube

Yardımlarınızı bekliyorum. Lütfen sorunuma bir çözüm bulun. Recep Bey'in de yardımlarını bekliyorum.

System/Library/Extensions yolunu takip edin.
Extensions klasörü içerisindeki AppleIntelHD4000 kextlerini ve yine aynı klasördeki aşağıda yazılı kextleri silin.
NVDAGF100Hal.kext
NVDAGK100Hal.kext
NVDANV50Hal.Tesla.kext
NVDAResman.kext
NVDAResmanTesla.kext
NVDAStartup.kext
Sistemi bios ayarlarınızı yaptıktan sonra gerekli komutlarla başlatın açılacaktır.
Not:Ekran kartı kextlerini silmekten çekinmeyin sonra sisteminizle uyumlu olanları yeniden yüklersiniz.
Kolay gelsin.

System/Library/Extensions yolunu takip edin.
Extensions klasörü içerisindeki AppleIntelHD4000 kextlerini ve yine aynı klasördeki aşağıda yazılı kextleri silin.
NVDAGF100Hal.kext
NVDAGK100Hal.kext
NVDANV50Hal.Tesla.kext
NVDAResman.kext
NVDAResmanTesla.kext
NVDAStartup.kext
Sistemi bios ayarlarınızı yaptıktan sonra gerekli komutlarla başlatın açılacaktır.
Not:Ekran kartı kextlerini silmekten çekinmeyin sonra sisteminizle uyumlu olanları yeniden yüklersiniz.
Kolay gelsin.
Sağolun. Teşekkür ederim. Fakat AppleIntelHD4000 kext yok AppleIntelHDGraphics kext var bunu silsem olur mu?

AppleIntelHDGraphıcs kextleri silmenize gerek yok.
Aslında o klasörde üçer adet HD3000 HD4000 ve HD5000 serisi kextler de olmalı eğer daha önce silmemişseniz.
Eğer sisteminizde olan HD4000 serisi kext varsa sorun yaratabilir.
Öncelikle Nvidia kextleri silip başlayın derim.
Kolay gelsin.

AppleIntelHDGraphıcs kextleri silmenize gerek yok.
Aslında o klasörde üçer adet HD3000 HD4000 ve HD5000 serisi kextler de olmalı eğer daha önce silmemişseniz.
Eğer sisteminizde olan HD4000 serisi kext varsa sorun yaratabilir.
Öncelikle Nvidia kextleri silip başlayın derim.
Kolay gelsin.
Daha önce hiç kext silmedim. Dediğiniz Nvidia kextlerini sildim ama hd 4000 hd3000 hd 5000 hiçbiri yok. Nvidia kextlerini silip denedim yazılar çıktıktan sonra yazısız siyah bir ekran çıktı. Ne yapabilirim ?

K gelsin N550JK-CN167d asus notebookum var.Mavericks ya da iatkos kurarken boot ekranında kuruluma bastıktan sonra başlıyor noktalar beliriyor ve sonra pc reset atıyor.her seyi denedim bıos ayarlarını da yaptın yin aynı şey oluyor.3 disk bölümü var bi tanesi de apple hfs şeklnde düzenlendi.ama boot ekranında sedace iki tane secenek çıkıyor oysa 5 tane olması gerekiyor.lütfen yardımcı olabilir misinz

Ekran Resmi 2014-02-16 10.14.21.png

İŞte böyle olması gerekirken sadece baştaki iki seçenek çıkıyor diğer diskleri görmüyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı