Asus X550CC Mac Os X Mavericks Kurulumunda Reset

Muhiddin

Kilopat
Mac Os X Mavericks Kurulumunda (Asus X550CC) bellekten boota basınca yazılar çıktıktan sonra reset atıyor. Nedeni ne olabilir ? Nasıl çözüm yoluna ulaşabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımını belirtmeden çözüm istemeniz çok garip. Eğer sadece Intel HD Graphics varsa IGPEnabler=Yes IGPlatformID=01660003 veya IGPEnabler=Yes IGPlatformID=01660004 kodlarını deneyiniz... GraphicsEnabler=Yes veya GraphicsEnabler=No kodlarını denediniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımını belirtmeden çözüm istemeniz çok garip. Eğer sadece Intel HD Graphics varsa IGPEnabler=Yes IGPlatformID=01660003 veya IGPEnabler=Yes IGPlatformID=01660004 kodlarını deneyiniz... GraphicsEnabler=Yes veya GraphicsEnabler=No kodlarını denediniz mi?

Asus X550CC İntel Core İ7-3537U,2.0 GHz
8 GB Ram
1 TB Harddisk
Nvidia Geforce GT-720M Makinamın özellikleri bunlar

BIOS'a girin ve CSM ayarını Enable yapın. Chameleon ile boot etmek bu rehberde gösterildi:

Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi » Technopat

Usb Flash Belleği seçiyorum. 1'e basıyorum. Bir süre yazılar geçtikten sonra videoda gösterildiği gibi ekran değilde yazıların bulunduğu siyah beyaz ekran çıkıyor. Ordan Mac Os X Install seçeneğini seçtikten sonra gene bir süre yazılar çıkıyor ve siyah ekranda kalıyor. Bilgisayar açık gözüküyor ama hiç bir işlem yapmıyor. Çözüm yolu olarak ne yapabilirim ?

Siyah ekranda kalıyor diyorsunuz, o ekranda yazılar var mı yoksa tamamen siyah mı?

Tamamen siyah. Daha sonra ise bilgisayarı hdmi ile televizyona bağladım. Ondan sonra Chameleon ile boot ederken yazılı bir ekranda kaldı.

Youtube 'a 2 tane video ekledim. Birisi normal boot ederken diğeri chameleon ile boot ederken

Bu Chameleon ile boot ederken;
Asus X550CC Mac Os X Mavericks Kurulumunda Chameleon ile Boot Edildiğinde Karşılaşılan Hata - YouTube

Bu normal boot ederken;
Asus X550CC Mac Os X Mavericks Kurulumunda Reset Atması - YouTube

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı