Asus X550JK İyi midir?

Walter Pinkman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, perşembe günü yeni bir notebook alcam 1600-1700 TL bütçem var. Uzun araştırmalarım sonunda en iyi F/P cihazının bu olduğuna karar verdim. Fakat bazı aklıma takılan sorunlar var. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

1-) En çok takıldığım konu bilgisayarın ekranı, çünkü HDD değiştirilebilir, RAM değiştirilebilir ama ekran kötüyse maalesef elden bir şey gelmez. Kullanan arkadaşlar ekrandan memnunlar mı? Mümkünse ekran canlılığını belli etcek birkaç fotoğraf atabilirler mi?
2-)Wi-Fi de kopma sorunları yaşıyor musunuz?
3-) Ve son olarak kullanan arkadaşlar cihazdan memnun musunuz? Keşke almasaydım dediğiniz oluyor mu?

Biraz uzun oldu ama kararsızım ve pişman olacağım bir ürün almak istemiyorum. 1600-1700 TL bütçem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı cihaza sahibim gayette memnunum hdd veya diğer bileşenlerde herhangi bir sorun ile karşılaşmadım ama ekranın bu bilgisayara göre kötü olduğunu düşünüyorum mat ekran ve renkler pek fazla canlı değil bana göre , belkide FHD çözünürlüğe alıştığım içindir fakat ekran büyütülecek bir sorun değil almanızı tavsiye ederim .

Fiyata alınabilecek en iyi laptop ama tavsiyem bilgisayar toplama yapılmasıdır. Daha uzun ömürlü ve performanslı kullanırsın.

Dostum ben evvelden hep kötü bilgisayar kullanmışımdır, yani şöyle mükemmel bir notebook veya masaüstü bilgisayar kullanmadım. Bana gayet iyi geldi ve bu fiyat aralığına uygun geldi ekranı. Çoğu kullananda fena değil diyor. Benim gözlemlerime göre iade edenler ekranına laf ediyor sürekli. Lükse alışmış biri isen daha önce de iyisini kullandıysan belki beğenmezsin.

WiFi'de hiç bir sıkıntım yok. Ancak Windows 7 64bit kurduğumda yaşamıştım Windows 8 64bit ile her şey çözüldü. Ayrıca mesafede baya vardı.

Keşke almasaydım dediğim oluyor ama benim durumum farklı; biraz daha beklesem daha yüksek maliyette ve performansta bir bilgisayar alma şansım vardı o yüzden almasaydım, bekleseydim diyorum ama öte yandan da bir oyun delisi olarak bekleyemedim. Şu an cihazdan gayet memnunum. Sen sor ben cevaplayayım :)

Dostum ben evvelden hep kötü bilgisayar kullanmışımdır, yani şöyle mükemmel bir notebook veya masaüstü bilgisayar kullanmadım. Bana gayet iyi geldi ve bu fiyat aralığına uygun geldi ekranı. Çoğu kullananda fena değil diyor. Benim gözlemlerime göre iade edenler ekranına laf ediyor sürekli. Lükse alışmış biri isen daha önce de iyisini kullandıysan belki beğenmezsin.

WiFi'de hiç bir sıkıntım yok. Ancak Windows 7 64bit kurduğumda yaşamıştım Windows 8 64bit ile her şey çözüldü. Ayrıca mesafede baya vardı.

Keşke almasaydım dediğim oluyor ama benim durumum farklı; biraz daha beklesem daha yüksek maliyette ve performansta bir bilgisayar alma şansım vardı o yüzden almasaydım, bekleseydim diyorum ama öte yandan da bir oyun delisi olarak bekleyemedim. Şu an cihazdan gayet memnunum. Sen sor ben cevaplayayım :)

Bende bu dizüstünü almayı düşünüyorum ve merak ettiğim bir konu var. Hazır kullanan birisini bulmuşken sorayım. Klavyesi kullanışlı mı? Metin yazarken, oyun oynarken vs. memnun musun?

Şu an Asus X550JK'dan yazıyorum ve GTA V indiriliyor. Ekranı 760p fazla bir şey beklemeyin ama ben memnunun parasını snuna kadar hak ediyor.

Almanı öneririm. Ben sana hemen eksilerini yazayım;
-HDD bana göre biraz yavaş ve bazılarında ses çıkarıyormuş. Şahsen beni rahatsız etmiyor.
-Ekranı mat. Ben pek sevemedim ekranını ama çok da kötü değil.
-4GB RAM ile olmuyor yaa :) bi 4GB daha ekletmeni veya SSD takmanı tavsiye ederim. Bunun sebebi ağır oyunlarda (Battlefield 4, Far Cry 4) kasması fakat Battlefield 4' te Campaign modunu oynarken en ufak kasma yokken Multiplayer modunda 48 ve 64 kişilik serverlarda belirli süre sonra kasıyor, insanı bezdiriyor. Onun dışında serverlarda kasma olmuyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı