Çözüldü ASUS X550JK laptopta SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Nonamerr

Hectopat
Herkese merhaba
Oyun oynarken günde 4-5 defa aynı hatayı veriyor mavi ekran oluyor baştan başlıyor.
Kaç kere tamirciye götürdüm hard disk değiştirdiler yine olmadı her seferinde servis ücreti veriyorum.
Lütfen biri yardım etsin en azından hata nerede onu öğreneyim.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Windows 10 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle konudaki çözümümü kaldırdım, sorununuz devam ederse çözümü kaldırmayı siz de unutmayın. Böylelikle daha çok kişi gelip bakabilir konunuza, bilginize. Soruna gelecek olursak BIOS ayarlarınızı varsayılana çevirin, Vanguard'ı kaldırın ve son olarak GPU sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel sürücünüzü tekrar kurun. Sorun çözülürse ya da çözülmezse bildirirseniz sevinirim.
Ya arkadaşlar, ben yeterince zaten ayrıntılı olarak açıkladım.
@bilgisayarmısaymazmı zaten yazmışken, üstüne aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp yazmanız ve ayrıyetten yanlış yönlendirmeniz hoş değil.

Aynı dosyaları ben de inceledim ama hiç RAM ile alakalı bir şey görmedim?
Yalan mı söyleyeceğim acaba?

Konu sahibi arkadaş, ben dosyanı inceleyip yazdım, BlueScreenView üzerinden bakanlara inanma.

Ya arkadaşlar, ben yeterince zaten ayrıntılı olarak açıkladım.
@bilgisayarmısaymazmı zaten yazmışken, üstüne aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp yazmanız ve ayrıyeten yanlış yönlendirmeniz hoş değil.

Aynı dosyaları ben de inceledim ama hiç RAM ile alakalı bir şey görmedim?
Yalan mı söyleyeceğim acaba?

Konu sahibi arkadaş, ben dosyanı inceleyip yazdım, BlueScreenView üzerinden bakanlara inanma.

Birincisi BlueScreenView'den bakmadım.
WinDbg Preview'den baktım. Söylediğim ntkrnlmp.exe dosyası RAM kaynaklı oluyor genelde kafamdan söylemiyorum Recep baltaşın mavi ekran analizi adlı videosunu izlersen orada görebilirsin kendisi söylüyor o hatanın RAM kaynaklı olduğunu. Bir de herkese ters cevap verme amacı ne karşınızda çocuk yok azarlar gibi konuşmayın.

Yanlış bilgi verene çıkışırım kusura bakma. Bu bir.
Bak, aynı dosyaları ben de inceledim. Kesinlikle eminim BlueScreenView üzerinden bakmadığına, bayağı inandırıcı.

Peki ben RAM ile ilgili bir şey görmedim de sen nasıl gördün?
Zaten görsem bunu söylerdim.
Uzun uzadıya da yazardım.

Recep Bey isterse ban atabilir bir şey diyemem.
Her ntkrnlmp.exe hatası RAM hatası olsa o zaman her konunun RAM arızası çıkması gerekirdi.

Bak, aynı dosyaları ben de inceledim. Kesinlikle eminim BlueScreenView üzerinden bakmadığına, bayağı inandırıcı.

Recep bey isterse ban atabilir bir şey diyemem.
Her ntkrnlmp.exe hatası RAM hatası olsa o zaman her konunun RAM arızası çıkması gerekirdi bu iki.

Adamakıllı dosya incelemeyi öğrenin ondan sonra benimle dosya konusunu tartışırsınız. Bu da üç.

Senin yazdıklarını ben de gördüm ek olarak eklemek istedim. Senin yazdıkların dışında başka hata olmaz yani değil mi? Sen tek minidump dosyalarını anlıyorsun, bu ne tavır? Herhalde RAM kaynaklı olabilir diyorum, dikkatli okumalısın.

Recep bey isterse ban atabilir bir şey diyemem.
Her ntkrnlmp.exe hatası RAM hatası olsa o zaman her konunun RAM arızası çıkması gerekirdi bu iki.

Adamakıllı dosya incelemeyi öğrenin ondan sonra benimle dosya konusunu tartışırsınız. Bu da üç.

Bence sen o videoyu izle Recep Baltaş kendisi diyor bu hata yüksek ihtimal RAM kaynaklı. Ben de kesin RAM demiyorum, olabilir diyorum ve ısrarla anlamamaya çalışıyorsun. Yanlış bilgi ne alaka? Saçma cümleler kurup olayı çevirme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı