Başarılı Kurulum ASUS X550JK-XO012D | Mac OS X Yosemite 10.10.4

BIOS'ta yapılan ayarlar;
  • VT-D: Disable
  • xHCI Mode: Smart Auto
  • Secureboot: Disable
  • UEFI: Enable
Çalışmayanlar;
  • Wi-Fi
Kurulum imajı (laptop): OS X 10.10.4 Yosemite RAW Kurulum İmajı | Technopat Sosyal
Kurulum imajı (laptop)(güncel): OS X 10.10.5 Yosemite RAW Kurulum İmajı

Asus X550JK Kext Paketi: Yandex.Disk

Asus X550JK Config: Yandex.Disk

Ekran Resmi 2015-08-11 15.07.29.png

Son düzenleme:
Şu an biz de kurmaya çalışıyoruz fakat kuramıyoruz bir yardımcı olma imkanınız var mı acaba ? Clover bootloader üzerinden ayarları yapıyoruz ve bootlamaya başladığımızda siyah bir ekranda kalıyoruz.. @Asım Demir

Clover üzerinden hiçbir ayar yapmadan Boot edin. Boot edecek, direk kuruluma geçebileceksiniz.
En yakın zamanda konuyu detaylı olarak güncelleyeceğim, vakit bulamadım.

Wi-Fi kartını değiştireceksin veya USB Wi-Fi adaptörü alacaksın.
Asus USB N10 Nano aldım, bir problem yok.

Elan Touch Pad Kext 3.8.5

Yukarıdaki bağlantıdan kext indirin.

EFI\CLOVER\kexts\10.10 içine atıp yeniden başlatın.

Elan Touch Pad Kext 3.8.5

Yukarıdaki bağlantıdan kext indirin.

EFI\CLOVER\kexts\10.10 içine atıp yeniden başlatın.

Yardımlarınız için teşekkürler hocam deneyeceğim..

Sistemi başarıyla kurabildim fakat çok fazla kasmalar yaşıyorum en basitinden mouse ile olan işlemlerde ne yapmamız gerekiyor ?

Hocam kusura bakmayın 60 dakikayı geçtiği için mesajda herhangi bir düzenleme yapamadım. Sistemi mount etmeye çalıştığımda EFI olarak mount ettiğimde CLOVER klasörünü EFI üzerine atamıyorum sistem bir hata veriyor ?

Windows üzerinden atmayı denediniz mi? Kasmaların sebebi HD4600'ü tanımaması olabilir. Verdiğim kext paketini ve config'i kullanın.
EFI bölüntüsünde yer kalmadığı için olabilir. Atmadan önce CLOVER klasöründeki "araçlar" klasörünü silip atın.

Yahu bir türlü sürücüleri yükleyemedim kendimi iyice beceriksiz belledim..

Asım hocam, bütün sürücüleri kurabildim fakat sadece HD4600'u tutturamadım ne yaptım ne ettim yok tepki vermiyor :(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı