Asus X550JX-XX099D Açılış Sorunu

cerberus123

Kilopat
Yer
Ankara/Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı açınca Asus In Search Of Incredible yazan kısımda bilgisayar kalıyor, güç düğmesine basılı tutup kapatıyorum tekrar açıyorum birkaç denemede anca açılıyor, formatladım UEFI Windows 8.1 kurulumu yaptım ama değişmedi, kardeşimin Asus X550JK-XO012D bilgisayarında da aynı sorun vardı o formatlayınca düzeldi ama bende formattan sonra da bi değişme olmadı.

Bir de UEFI kurulum yaptığım için açılıştaki Windows logosu yerine Asus'un kendi logosu vardı, BIOS'u Default'a alınca Windows logosu gözükmeye başladı nasıl düzeltirim?

Arkadaşlar uefi windows 10 kurulumu yaptım yine düzelmedi fakat sorunun çok garip bir şekilde nedenini buldum, mouse'umu usb girişine taktığımda sorunsuz kullanıyorum fakat bilgisayarı kapatırsam veya yeniden başlatmaya kalkarsam dediğim gibi ana ekranda kalıyor, kapatıp mouse'u usb'den çıkarıp tekrar açtığımda açılıyor, defalarca kez denedim hep aynı, kardeşimin mouse'unu takıp denedim ve onda sorun çıkmadı, onun dışında flash bellek veya usb girişli bir klavye takıp denediğimde de sorun çıkmıyor yani usb girişlerinde sorun yok, kısacası sorun çok garip bir şekilde mouse'umdan kaynaklı, mouse Steelseries Kinzu 2-3 yıldır kullanıyorum eskidi baya, diğer denediğim sorun çıkmayan mouse'ta Steelseries Kinzu v2, herneyse sorunun pc'de olmadığına sevindim :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı