Asus X550JX-XX171D Isınma Sorunu

Hymm

Hectopat
Daha fazla  
Belirttiğim notebookun oyun inceleme videolarını izlediğimde GPU sıcaklık 70-80 derece arası, CPU 75-85 derece arası seyrediyor. Fakat aynı model kullandığım notebookum aynı oyunda GPU 92 derecede, CPU 85-95 arası seyrediyor. Ancak işlemci güç yönetiminde en yüksek işlemci durumunu 90 yapıp işlemciyi kısıtlarsam birkaç derece düşüyor. Neden bilgisayarı kısıtlamak zorunda kalıyorum? Bunun çaresi nedir ve bu derecelerin bana bir zararı olur mu?

Tüm sistem güncel.
Windows 10 temiz format atıldı.
Bakım işlemleri 1 ay kadar önce yapıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak bakımı teknik servis mi yoksa kendiniz mi yaptınız, ayrıca videolar ile normal kullanım arasında farklar olabilir mesela videodaki kişi aynı oyunu belki de klimalı ve ya daha serin bir yerde gerçekleştiriyor olabilir. Bilgisayarı kısıtlıyorum demişsiniz oda büyük ihtimalle kısıtladığınızda işlemci frekansını düşürdüğü için azda olsa rahatlatma yaşatacaktır. Bu saydığınız sorunlar garanti kapsamına girmemektedir yani çok ısınıyor diye garanti ve ya servise yollarsanız alacağınız yanıt %95 negatif olacaktır.

Temizlik sonrası iyi bir termal macun kullanılmamış olabilir. Ne kullanıldı?
Bakımı ben yapmadım. Bilgisayar servisi olan güvenilir bir yere vermiştim. Orda bakımı yapıldı.
İlk olarak bakımı teknik servis mi yoksa kendiniz mi yaptınız, ayrıca videolar ile normal kullanım arasında farklar olabilir mesela videodaki kişi aynı oyunu belki de klimalı ve ya daha serin bir yerde gerçekleştiriyor olabilir. Bilgisayarı kısıtlıyorum demişsiniz oda büyük ihtimalle kısıtladığınızda işlemci frekansını düşürdüğü için azda olsa rahatlatma yaşatacaktır. Bu saydığınız sorunlar garanti kapsamına girmemektedir yani çok ısınıyor diye garanti ve ya servise yollarsanız alacağınız yanıt %95 negatif olacaktır.

Bakımı ben yapmadım. Bilgisayar servisi olan güvenilir bir yere vermiştim. Orda bakımı yapıldı. Peki bu dereceler bana ileride sorun çıkartır mı?

Bilgisayar servisinin kullandığı macun soru işareti. Hiçbir bilgisayarcı kaliteli macun kullanıpta kârını azaltmak istemez, en ucuz çözümlere yönelir. Siz CM Mastergel Maker Nano veya Arctic MX-4 gibi kaliteli bir macun alıp kendiniz bir macun değişimi yapın. Ayrıca belki o an acelesi vardı ve macunu gerektiği gibi sürmedi, az veya çok sürdü. Bu da sorununuzun sebebi olabilir. En garanti yol bu işlemi kendinizin yapması veya işlem yapılırken şahit olmanız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı