ASUS X550V için SSD marka model tavsiyesi

slymnayaz

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS X550V laptopumda 1 TB HDD disk mevcut. Çok ağır çalışmakta. Bu yüzden 250 veya 500 GB SSD almayı düşünüyorum. Yaptığım araştırma sonucunda SSD'yi HDD yerine takıp, HDD'yi ise CD-ROM yerine takmam gerektiğini öğrendim. Bu doğru mu ve SSD alırken neye dikkat etmem gerekiyor acaba yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe nedir?

Merhabalar, ASUS X550V laptopumda 1 TB HDD disk mevcut. Çok ağır çalışmakta. Bu yüzden 250 veya 500 GB SSD almayı düşünüyorum. Yaptığım araştırma sonucunda SSD'yi HDD yerine takıp, HDD'yi ise CD-ROM yerine takmam gerektiğini öğrendim. Bu doğru mu ve SSD alırken neye dikkat etmem gerekiyor acaba yardımcı olur musunuz?

2.5" SATA SSD alman lazım.
Çıkardığın HDD'yi Caddy dedikleri parça ile disk girişinden takacaksın.
HDD yerine de aldığın SATA SSD'yi bağlayacaksın.
HDD kızakları 9mm, 9.5mm olarak satılmakta. CD-ROM'un kalınlığına göre bir Caddy alman gerekiyor. Büyük ihtimal attığım 9.5mm yeterli olacaktır.

SSD olarak Samsung 860 EVO ve Apacer öneririm. Bütçene uygun olanı satın alırsın.
240-250GB:
480-500GB:

Bütçe nedir?

Hocam 850 evo diyen, 860 evo diyen ve siz 870 evo diyen olmuş. Acaba aralarındaki fark nedir ? Hangisi daha iyi 870 mi ?

Bütçe belirtmemişsiniz ama EVO iyi modeldir tavsiye ederim.
Evet Samsung evo almaya karar verdim fakat şu 850-860-870 olayını anlamadım. Sürümümü acaba hangisini almalıyım 870 mi ?
Bütçeniz nedir, ona göre model tavsiyesi verelim.
Hocam 500 600 tl kadar çıkabilirim fakat şöyle bir sorum olacak. Benim 1tb hdd diskim mevcut ya, benim alacağım ssd sistemi hızlandırsın yeter düşüncesiyle almak. Ama alacağım ssd boyutu ne kadar fazla olursa o kadar iyi mi olur eski hdd yi kullanmama gerek kalmaz gibi düşünceler var kafamda. Siz ne önerirsiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı