Asus X550VX XX147D vs DM277DC

Bob Dolphin

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. G6 laptobumun menteşe girişleri kırıldı ve ekran takılamadı. Yeni bir laptop almak istiyorum. Aklımda iki ürün var:

İki laptobun arasındaki farklar şunlar:
*XX147D 4GB GTX 950m ve 720P ekrana sahip.
*DM277 ise 1080p ekran fakat 2GB GTX 950'ya sahip.
Hangisi tercih edilmeli sizce? Başka önerilere açığım. 2600'e kadar sınırım var. Oyun çok olmasa da yüksek gereksinim isteyen oyunlar oynuyorum. Laptop olacak çünkü seyahat ettiğim zaman bilgisayarımı her yere götürüyorum.

Bilen yok mu?

Bu cihaz dışında seçenek yok gibi bu bütçeye göre. Yanlız bu modellerde ısınma sorunu var biraz uzun kullanımlarda soğutucu şart oluyor. Tabi düzenli bakımda şart.

1. linkdeki kasa Asus X550VX serisinin ilk kasasıdır. Bu modeli kullananların yorumlarına felan baktığımda klavyesinin gözükmesi biraz zormuş, tuşları belirleyemiyorlarmış. Küçük bir açı değişimi bile etki ediyormuş. Bir de ısınmada sıkıntı çıkartıyor diyorlardı. 2. linkteki Asus X550VX'in 2. kasası Asus'un eski sağlam kasası bahsettiğim sıkıntıları bu kasada pek görmemişler. Bu model laptobun DH'de çok fazla kullanıcı yorumları var sana tavsiyem hepsini okuman ona göre karar vermen. Unutma laptop alırken sadece ekran kartı almıyorsun, ekran kartı haricindeki her şeyi satın alıyorsun.

2. sıradaki Asus X550VX-DM277DC 'yi seçerdim. Oyunlarda daha yüksek performans vereceğini düşünüyorum. 720p de benim için yeterli. (Oyunlar için) İki kasayıda kullandım. 2. si görünüş olarak daha çok hoşuma gitti.

Yaklaşık 1 ay önce dayıma 1.seçenekteki bilgisayarı aldım. Kendisi mimarlık okuyor ve bilgisayarı çizim yapmak için kullanıyor. Dedikleri gibi klavyeyi görmek sıkıntı olabiliyor. Sıcaklık sorunu görmedim. Ama bilgisayarı yoran oyunlar da oynamadım. Genel olarak beğendim. Size tavsiyem ise üstüne biraz daha ekleyip alttaki bilgisayarı almanız.
Asus X550VX-DM254DC i7-6700HQ 12GB 1TB 4GB GTX950M 15.6 FreeDos

1. seçenekteki cihazdan farklı DM254DC. Ben DM277'ye karar kıldım. Aralarında çok fark yok 2Gb için 300 TL fazla vermek istemiyorum. Bugün Ebrar Bilgisayar'a gittim fakat ellinde yoktu. Yarın geleceğini söylediler. Yarın tekrar gideceğim.

Farklı olduğunun farkındayım. Ben size başka bilgisayar tavsiye ettim zaten. Oyun oynayacağınız için RAM ihtiyacınız da olacak. Tek fark ekran kartı değil. Arada 8 GB daha RAM farkı var. Tabii tercih yine sizin. Şimdiden hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı